Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Radzanów. Teraz pomnik wygląda dostojnie i godnie


Mieszkańcy gminy Radzanów mają takie szczególne miejsce na parafialnym cmentarzu. Od lat stoi tam pomnik upamiętniający znanych z nazwiska i nieznanych, poległych i pomordowanych w latach 1939 – 1945. Ten monument, choć odnawiany w 2001 roku, wymagał już pilnej naprawy. Niezbędne prace udało się wykonać w tym roku. Mogiła pomnika zyskała przede wszystkim przykrycie z granitowych płyt i stanowi w tej chwili dostojnie, godnie i harmonijnie  wyglądająca całość. W niedzielę 17 września pomnik został ponownie poświęcony.

Uroczystości z tej okazji rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Radzanowie odprawiona przez ks. proboszcza Jerzego Piątka. Okolicznościowy, patriotyczny  program okolicznościowy przygotowała młodzież z Zespołu Szkół w Radzanowie. W drugiej części uroczystości, już na cmentarzu parafialnym młodzież przygotowała apel poległych, ks. proboszcz Jerzy Piątek poświęcił ponownie pomnik, a przybyli na tę uroczystość goście oraz radzanowianie złożyli pod nim wiązanki i kwiaty.

Środki finansowe na odnowienie pomnika udało się pozyskać dzięki działaniom gminy, inicjatywie radnego powiatowego Witolda Okumskiego oraz życzliwemu wsparciu Krzysztofa Bieńkowskiego  kierownika delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, a pochodzą one z budżetu Wojewody Mazowieckiego.

JK

źródło i fot. Parafia pw. św. Rocha w Radzanowie/prywatne

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz