Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Zespół ludowy „Dąbkowiacy” wrócił z Poświętnego z nagrodą


Zespół ludowy „Dąbkowiacy” został wyróżniony i doceniony podczas VIII Przeglądu Ludowych Zespołów Artystycznych w Poświętnem. Przegląd towarzyszy organizowanemu corocznie przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poświętnem   Jesiennemu Jarmarkowi „od pola do stołu”. „Dąbkowiacy” zajęli w nim II miejsce. Oprócz pamiątkowego dyplomu, zespół otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.

Tegoroczny jarmark odbył się w niedzielę 17 września. Jego celem od wielu lat jest promocja dziedzictwa kulturowego mazowieckiej wsi, różnych form przedsiębiorczości wiejskiej, twórczości ludowej, gospodarstw rolnych wytwarzających żywność tradycyjną i ekologiczną. Towarzyszą mu seminaria,pokazy, kiermasze żywności tradycyjnej i ekologicznej, twórczości ludowej, rękodzieła, oraz kwiatów, krzewów i drzewek.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Zespół ludowy „Dąbkowiacy” wrócił z Poświętnego z nagrodą"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
ewa
Gość

szłyszałam ten zespół w mławie na targach super słuchało by się ich bez końca pozdrawiam wszystkie panie i panów

wpDiscuz