Pumpjack Party Game Google Play

Żak lepszy w derbach. Konopianka zamyka tabelę

Piłkarze ze Szreńska wygrali drugi z rzędu mecz w rozgrywkach futbolowej A-klasy. Po ograniu na wyjeździe zespołu z Wąsewa, w niedzielne popołudnie okazali się lepsi na swoim boisku od Konopianki Konopki.

Pojedynek dwóch naszych drużyn przyniósł wiele emocji. Przede wszystkim padły bramki, wszystkie w pierwszej połowie. Pierwsi cieszyli się gospodarze – już w 6. minucie wynik konfrontacji otworzył Mateusz Rybicki.

Chwilę później podopieczni Leszka Geska doprowadzili do wyrównania. Łukasz Zakrzewski nie dał rady odbić strzału Adama Łapucia. Stan równowagi nie trwał jednak zbyt długo. Aktywny od początku rywalizacji Paweł Rudnicki sprawił, że Żak przejął inicjatywę w rywalizacji.

Po przerwie goście z Konopek próbowali odrobić straty. Gesek posłał do boju aż pięciu rezerwowych, ale żaden z nich nie potrafić pocelować do bramki. Najlepszą okazję zmarnował Wojciech Zakrzewski. Z dwóch metrów główkował nad poprzeczką.

Swoje szanse mieli także szreńszczanie prowadzeni przez Marka Dobrowolskiego. Damian Ankiewicz nie dał się jednak pokonać. W kapitalnym stylu zatrzymał strzały z dystansu Radosława Pisarkiewicza i Patryka Gosika.

W piątej kolejce Konopianka wraca na swoje boisko, na którym podejmie spadkowicza z okręgówki Borutę Kuczbork. Natomiast Żaka czeka wyjazd do Uniecka na starcie z tamtejszą Jutrzenką.

Żak Szreńsk – Konopianka Konopki 2:1 (2:1)

Żak: Zakrzewski – D. Pisarkiewicz, K. Dwużnik, Gesek (70. Jurkiewicz), Ostolski,  R. Pisarkiewicz, Arent (54. Kwilman), Gosik, Rybicki, Barański (35. Komur, 83. Gołaś), Rudnicki (85. Pacek)

Konopianka: Ankiewicz – Marach, Zadrożny (62. Kaca), Kosiewicz, Kobielski (46. Zakrzewski), Zając, Pietruś (55. Romanowski), Skura, Łapuć (81. Otłowski), Lis, Galstyan (79. Staszczak)

Pozostałe wyniki IV kolejki: Kurpik – Korona 1:2, Bartnik – Jutrzenka 7:0, Boruta – Wąsewo 2:1, Kryształ – Orzeł 3:0, GKS – PAF 2:2, Świt – Rzekunianka 2:2