Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Powiatowa Biblioteka Publiczna rozpoczyna działalność


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

Dnia 11 września 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Mławie odbyło się spotkanie, którego celem było omówienie współpracy z bibliotekami gminnymi w zakresie realizacji zadań Powiatowej Biblioteki Publicznej prowadzonej na mocy porozumienia z Miastem Mława przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Bolesława Prusa w Mławie.

Spotkaniu przewodniczyła Pani Barbara Gutowska – Wicestarosta Mławski, a jego uczestnikami byli dyrektorzy, kierownicy Gminnych Bibliotek Publicznych w Powiecie Mławskim. Zaproszonym gościem była Pani Barbara Stępniewska – Starszy kustosz i kierownik Działu Wojewódzkiej Sieci Bibliotek  w Bibliotece Głównej Województwa Mazowieckiego, która wraz z dwiema współpracownicami dzieliła się cennymi spostrzeżeniami na temat funkcjonowania nowoczesnej biblioteki.

W kolejnej części spotkania Pani Maria Świtoń – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie przybliżyła historię placówki od jej powstania do chwili obecnej.

Następnie omówiono zadania Biblioteki w zakresie:

– gromadzenia, opracowywania i udostępniania materiałów bibliotecznych służących obsłudze potrzeb informacyjnych, edukacyjnych i samokształceniowych, zwłaszcza dotyczących wiedzy o własnym regionie oraz dokumentujących jego dorobek kulturalny, naukowy i gospodarczy,

– pełnienia funkcji ośrodka informacji biblioteczno – bibliograficznego, organizowania obiegu wypożyczeń międzybibliotecznych, opracowania i publikowania bibliografii regionalnych, a także innych materiałów informacyjnych o charakterze regionalnym.

– udzielania bibliotekom pomocy instrukcyjno – metodycznej i szkoleniowej,

– sprawowania nadzoru merytorycznego w zakresie realizacji przez gminne biblioteki publiczne zadań określonych w ustawie o bibliotekach.

źródło i fot. Starostwo Powiatowe w Mławie
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz