Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kursy koparki koparkoladowarki oskar
Logo

„Narodowe Czytanie” w Zawadach


Dnia 4 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Zawadach odbyła się kolejna odsłona akcji „Narodowego Czytania”, nad którą patronat honorowy sprawuje para prezydencka. W tym roku były czytane fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się już w sierpniu rejestracją w systemie, dzięki czemu szkoła otrzymała okolicznościową pieczęć, która posłużyła do składania pamiątkowego stempla na egzemplarzach dramatu Wyspiańskiego.

Cała uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 na wiejskiej sali w Zawadach i została połączona z uroczystym rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018. W specjalnie przygotowanej scenografii nawiązującej do realiów końca XIX wieku, fragmenty I aktu „Wesela” przeczytali: pan wójt gminy Lipowiec Kościelny – Jarosław Goschorski, pani dyrektor – Barbara Stańczak, rodzice, nauczyciele i uczniowie. Wszyscy czytający wspaniale wcielili się w postacie dramatu i w obecności rodziców oraz uczniów pięknie przeczytali dialogi.

Dodatkową atrakcją tej akcji były oryginalne, góralskie stroje niektórych „aktorów”. „Narodowe Czytanie” to działanie, które na stałe weszło w szkolny kalendarz imprez szkoły w Zawadach i ma szczególne znaczenie dla promowania czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych. Popularyzuje twórczość wielkich polskich pisarzy oraz uwrażliwia młodych Polaków na rodzimą kulturę, literaturę i polską tradycję.

źródło i fot. SP w Zawadach

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz