Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
złóż życzenia na portalu codziennikmlawski.pl
Logo

Zagadka zwłok znalezionych na ulicy Wąskiej częściowo wyjaśniona


Fot. Strażacy przygotowują się do wyjęcia szczątków mężczyzny ze studzienki kanalizacyjnej na ul. Wąskiej

16 października 2015 r. w Mławie na ulicy Wąskiej pracownicy Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalni Ścieków „Wod-Kan”, którzy przyjechali udrożnić studzienkę kanalizacyjną znaleźli w niej znajdujące się w stanie silnego rozkładu zwłoki. Szczątki ze studzienki wydobyli strażacy, a policja i prokuratura podjęły czynności w celu ustalenia tożsamości  denata oraz przyczyny jego śmierci.

Prokuratura wszczęła wówczas postępowanie z art. 155 kodeksu karnego w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.  Na podstawie przeprowadzonej w Zakładzie Medycyny Sądowej w Warszawie sekcji zwłok nie udało się ustalić przyczyny śmierci. Prokuratura dalej prowadziła postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci, ewentualnie zbezczeszczenia zwłok. Po wytypowaniu potencjalnych krewnych w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznego Policji przeprowadzono badania DNA i ustalono tożsamość mężczyzny – mieszkańca Mławy. Nadal jednak policja i prokuratura nie wiedziały w jaki sposób śmierć poniósł Janusz J., ani kto wrzucił jego ciało do studzienki.

Przełom w sprawie nastąpił w dopiero po półtora roku od dokonania makabrycznego znaleziska. Do wrzucenia zwłok do studzienki przyznał się mieszkaniec Mławy Ryszard B., odbywający już zresztą za inne przestępstwa karę pozbawienia wolności.

– 30 maja 2017 roku prokuratura skierowała do sądu w Mławie akt oskarżenia z art. 262 § 1 KK przeciw Ryszardowi B. Został on oskarżony o to, że w okresie od listopada 2014 do stycznia 2015 znieważył zwłoki Janusza J. , wrzucił je do studzienki i założył pokrywą o wadze 64 kg – informuje Prokurator Rejonowy Krzysztof Molenda.

17 sierpnia 2017 roku Sąd Rejonowy w Mławie uznał winę oskarżonego i wymierzył mu wyrok 7 miesięcy pozbawienia wolności. Choć wyjaśniło się już w jaki sposób zwłoki znalazły się w studzience, to zagadką pozostaje w jaki sposób zmarł Janusz J.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Zagadka zwłok znalezionych na ulicy Wąskiej częściowo wyjaśniona"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Jaa
Gość

Czy to muzułmanin? Nie, to Polak-katolik!

olo
Gość

Myślisz, że muzułmanin lepszy?

Anonymouse
Gość

Smieszny wyrok

wpDiscuz