Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Czytanie „Wesela” przy weselnym stole


Miejska Biblioteka im. Bolesława Prusa w Mławie po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” zainicjowanej przez Prezydenta RP w 2012 roku. Tym razem w scenografii stosownie dobranej do tematyki dramatu w dość licznej grupie czytaliśmy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

W sobotę (2 września br.) w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Bolesława Prusa w Mławie czytaliśmy tegoroczną „narodową literaturę” – „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.  Na tę okoliczność biblioteczna sala zamieniła się w salę weselną podkrakowskiej wsi z początku XX wieku, nie tylko za sprawą postaci wystylizowanych na niektórych bohaterów tego dramatu, ale również za sprawą weselnego poczęstunku,  na weselnym stole.

Dorośli, młodzież starsza i młodsza, każdy mógł przeczytać wybrany fragment dzieła. Najmłodszym czytającym był uczeń IV klasy szkoły podstawowej.

Każdy uczestnik czytania otrzymał pamiątkowy certyfikat przygotowany przez bibliotekę, potwierdzający udział w Narodowym Czytaniu, a na przyniesionych przez uczestników egzemplarzach książek był  składany pamiątkowy stempel. Czytaniu towarzyszył quiz dotyczący życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

RK

« 1 z 2 »

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Czytanie „Wesela” przy weselnym stole"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Gosc
Gość

Super!

Maniek
Gość

Kortlan jest swietnym organizatorem.
Bardzo go cenie ze swoja zona.

wpDiscuz