Szkolenia Inkubator Mława Oskar kursy
Pumpjack Party Game Google Play

Tamka zdobyła Grudusk, Perdion trafił w końcówce

Wielkie emocje towarzyszyły meczowi Tamki Dzierzgowo na inauguracji tegorocznej edycji zmagań w piłkarskiej B-klasie. Podopieczni Jacka Szypulskiego zmierzyli się na wyjeździe z Sokołem Grudusk. Do sukcesu potrzebowali aż pięciu goli.

Pierwszego strzelili gospodarze, ale dzierzgowianie nie zamierzali odpuścić. W 35. minucie doprowadzili do wyrównania – grający trener Szypulski popisał się celną główką po dośrodkowaniu Marcina Woźniaka.

To na dobre rozwiązało worek z trafieniami. W ofensywie nie próżnowali gracze żadnej z drużyn. Efekt był taki, w 77. minucie był remis 4:4. Szypulski ustrzelił dublet, do bramki pocelowali także Damian Nadratowski i Tomasz Grzybowski. Ten ostatni gracz nie miał problemów z wykorzystaniem rzutu karnego.

Jeden punkt nie zadowalał naszych graczy. Walczyli o pełną pulę i cel udało się zrealizować w doliczonym czasie drugiej odsłony. Bohaterami decydującej akcji okazali się dwaj rezerwowi. Piłkę w pole karne dośrodkował Jakub Czaplicki, a celnym strzałem popisał się Maciej Perdion.

Niestety druga z naszych ekip spisała się dużo gorzej. W 55. minucie Wkra Radzanów objęła, co prawda, prowadzenie w wyjazdowej konfrontacji z Pełtą Karniewo, po tym jak na listę strzelców wpisał się Daniel Ziółkowski.

Jednak ten gol na nic się nie zdał – końcówka batalii należała do gospodarzy, którzy w poprzednich rozgrywkach walczyli jeszcze na szczeblu A-klasy. W ciągu trzynastu minut strzelili trzy bramki, które na dobre zdecydowały o losy pojedynku.

Pełta Karniewo – Wkra Radzanów 3:1 (0:0)

Wkra: Kocięcki – Żółtowski (60. Wawrowski), Strzelec, Rutecki, P. Pieńkowski, Brdak, Sowiński, Ziółkowski, Czernik, B. Piórkowski, Dziurlikowski (90. Grzywacz)

Sokół Grudusk – Tamka Dzierzgowo 4:5 (1:2)

Tamka: Miałki – Nadratowski, Dąbrowski (80. M. Krajewski), A. Krajewski, Dymkowski (90. Kwiatek), Grzybowski, Jastrzębowski (66. Perdion), Szypulski, Wójtowicz, Woźniak, Zbysiński (60. Czaplicki)

I kolejka: Nadnarwianka II – Gumino 1:3, Gryf – Gladiator 6:1, Opia – Żbik II 5:3, Wkra II – Orlęta 4:1

II kolejka (2-3 września): Gumino – Wkra II, Żbik II – Orlęta, Tamka – Opia (sobota godz. 15), Wkra – Sokół (niedziela godz 15), Gladiator – Pełta, Nadnarwianka II – Gryf