Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Śródmiejskie wyspy rekreacji i odpoczynku – mini ścieżka zdrowia wraz z toaletą parkową


Opis projektu

Projekt przewiduje wybudowanie miejsc rekreacji i wypoczynku na powietrzu oraz toalety parkowej. Śródmieście składa się głównie z bloków czteropiętrowych i domków jednorodzinnych. Mieszka na nim kilka tysięcy mieszkańców. Między blokami znajdują się nieliczne place zabaw dla najmłodszych, jednak brak jest miejsca rekreacji dla starszych dzieci i dla seniorów. Dlatego chcielibyśmy, aby na wskazanych działkach zamontować sprzęt do fitness dla wszystkich. Udostępnienie takiego sprzętu stanowiłoby dla młodzieży i dzieci, a szczególnie dla ludzi starszych, alternatywny sposób spędzania wolnego czasu na powietrzu.

Zespół urządzeń będzie w każdym miejscu z inną funkcją do ćwiczeń. Zachęcałoby to do spaceru (biegu) do poszczególnych miejsc rekreacji – tworząc jako całość mini ścieżkę zdrowia. Na każdej wyspie rekreacji będzie strefa odpoczynku z ławkami do posiedzenia. Teren strefy zostanie częściowo utwardzony, obsadzany roślinami dostosowanymi  do  otoczenia.  

Toaleta parkowa będzie służyć nie tylko osobom korzystającym z kompleksu rekreacyjnego, ale głównie osobom przebywającym w parku miejskim. Przewidywane w toalecie jest pomieszczenie pomocne rodzicom  w obsłudze małych dzieci.

Tylko od naszych głosów zależy, czy będziemy mieli w trzech miejscach centrum naszego miasta urządzenia do rekreacji i odpoczynku oraz w parku miejskim  wielofunkcyjną toaletę.

Nie czekaj – udaj się do Ratusza i oddaj swój głos na projekt nr 4.

Zapraszamy!

Wnioskodawcy

Jerzy Rakowski
Jacek Kwiatkowski
Radosław Chyl
Henryk Sławuta

Materiał sponsorowany

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl