Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława profesjonalny opiekun
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Ponowny wniosek o świadczenie 500 plus złóż jak najszybciej, najlepiej do końca sierpnia


Aby otrzymywać świadczenie 500 plus w nowym okresie zasiłkowym, który zacznie się w październiku  br., trzeba ponownie złożyć wniosek do miejskiego lub gminnego ośrodka pomocy społecznej.  Złożenie go jeszcze w sierpniu gwarantuje, że nie będzie przerwy w wypłacie świadczeń.

Od 1 sierpnia 2017 obowiązują nowe formularze wniosków dotyczących m.in. ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego,zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego czy świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie informuje, że wnioski przyjmowane są już od 1 sierpnia 2017 r. a składać je można w wydłużonym czasie pracy ośrodka – tj. od godz. 8 do 18-tej.

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że wśród beneficjentów programu jest duża grupa rodzin, które korzystają ze świadczenia 500 plus w oparciu o kryterium dochodowe. Dla takich rodzin ciągłość wypłacania świadczeń ma duże znaczenie, a wiadomo, że początek roku szkolnego oznacza zwiększone wydatki związane z potrzebą przygotowania dziecka do rozpoczęcia nauki. Apel MRPiPS wynika stąd, że po złożeniu wniosku gminy potrzebują czasu, by wydać i doręczyć beneficjentom odpowiednie decyzje o przyznaniu bądź odmowie przyznania świadczenia.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

Skomentuj

Portal codziennikmlawski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy jednak o zachowanie kultury i nie używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
Nie upowszechniamy Twojego adresu e-mail.