Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
zakaz handlu w niedziele kalendarz 2018 niedziele wolne od handlu
Logo

Płońsk. Oszuści nakłonili seniorkę do zaciągnięcia wysokiego kredytu


fot. pixabay

Biuro architektoniczne KB Projekt

Dzięki czujności pracowników banku  70-letnia płońszczanka uniknęła kłopotów. Wzięła 30 tys. zł. kredytu by pomóc osobom podającym się z policjantów zwalczających nieuczciwych bankowców. Na szczęście oszuści nie zdołali odebrać pieniędzy.

Płońscy policjanci po raz kolejny apelują do mieszkańców pow. płońskiego o więcej rozwagi i ostrożności w kontaktach z obcymi osobami. Oszuści wykorzystują różne metody i przedstawiają różne historie by wyłudzić, głównie od seniorów, pieniądze.

Wczoraj do 70-letniej płońszczanki zadzwoniła kobieta podająca się z funkcjonariusza CBŚP w Warszawie. Przekonywała seniorkę, że jej dane zostały przechwycone i mogą być wykorzystane przez nieuczciwych pracowników banku  do zaciągnięcia kredytu. Poprosiła seniorkę o współpracę przy ujęciu oszustów, a następnie wypytała o oszczędności. Nakłoniła również swoja rozmówczynię do podania  numeru telefonu komórkowego. Rozmowę z seniorką prowadziła fałszywa policjantka na zmianę z mężczyzna podającym się za prokuratora. Starsza kobieta zgodziła się na pomoc w zorganizowaniu zasadzki na oszustów i zaciągnięcie kredytu w wysokości 30 tys. zł. w banku, w którym posiada konto.

Na szczęście w czasie załatwiania formalności pracownice banku zaczęły coś podejrzewać i gdy 70-latka podjęła pieniądze, zawiadomiły policję, a same poszły za starszą panią.  Na polecenia swoich rozmówców, którzy nie przerywali kontaktu telefonicznego, seniorka zostawiła kopertę z pieniędzmi w koszu na śmieci na pobliskim osiedlu i odeszła. Dzięki czujności i szybkiej reakcji bankowców oraz Policji, oszuści nie zdołali przejąć pieniędzy.

Źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz