Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
szkolenia mława koparki oskar inkubator
Logo

Aż 40 ujawnionych nieprawidłowości – finał policyjnej lustracji dróg w okolicach szkół


Mławscy policjanci przeprowadzili szczegółowy przegląd dróg w rejonach placówek oświatowych w Mławie i na terenie powiatu. Sprawdzane zostały urządzenia i oznakowania służące bezpieczeństwu ruchu drogowego, w tym przede wszystkim bezpieczeństwu pieszych. Policjanci ujawnili 40 nieprawidłowości.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Kontroli poddano drogi w okolicach zespołów placówek oświatowych, szkół podstawowych, przedszkoli oraz  szkół ponadgimnazjalnych. W sumie policjanci przeprowadzili 49 takich kontroli.  Lustracja zakończyła się w środę 23 sierpnia. Najczęściej wskazywane przez policjantów uchybienia, to brak widocznego  oznakowania poziomego, brak znaku A-17 (dzieci), brak znaku D-6 (przejście dla pieszych), brak tablic ostrzegających T-27 (tzw. Agatka), brak barierek ochronnych odgradzających chodnik od jezdni przy wyjściu z terenu placówki.  W trosce o bezpieczeństwo policjanci skierowali 20 wniosków do zarządców. Na tym nie koniec kontroli, policjanci sprawdzać będą także, czy wskazane uchybienia zostały usunięte. Od 1 września, podczas działań „Bezpieczna droga do szkoły”, wzmożone patrole policji pełnić będą służbę w okolicach szkół, sprawdzać będą także autobusy przewożące dzieci do szkoły.  Drogówka skontroluje także, w jaki sposób rodzice dowożą dzieci do szkół, czy używane są foteliki/ siedziska oraz pasy bezpieczeństwa.  Policjanci odwiedzą także dzieci w szkole, podczas zajęć dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów dzieci – pamiętajmy, że prowadząc dziecko do szkoły uczymy je jednocześnie zachowania i poruszania się po drodze. Jeżeli przejdziemy przez jezdnię w niedozwolonym miejscu lub na czerwonym świetle, wejdziemy tuż przed nadjeżdżający pojazd, wymuszając nagłe hamowanie – dziecko z pewnością powtórzy nasz błąd.

źródło: Anna Pawłowska/KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Aż 40 ujawnionych nieprawidłowości – finał policyjnej lustracji dróg w okolicach szkół"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
jardk
Gość

pasy przy szkołach dla pieszych te czerwone po deszczu bardzo śliskie

czytelnik
Gość

Niech lepiej zrobią parking dla uczniów przy ‚Ekonomiku’ a nie stawiają zakazy zatrzymywania się na jedynej ulicy (ul.Browarna), na której uczniowie mogą zostawić swój samochód.

oburzony
Gość

Kto z urzędu poniesie konsekwencje za te uchybienia ? Czy też może odznaczenie i premię !?

wpDiscuz