Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Dyrektor Marzena Nowicka odchodzi ze szkoły w Dzierzgowie


Obecna dyrektor szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Dzierzgowie Marzena Nowicka z dniem 31 sierpnia br. przestaje być dyrektorem i nauczycielem w tej szkole. Rozwiązanie stosunku pracy nastąpi z końcem roku szkolnego za porozumieniem stron. Wniosek o rozwiązanie stosunku pracy w takim trybie dyrektor Marzena Nowicka złożyła do wójta Gminy Dzierzgowo Rafała Kucińskiego w lipcu br.  

Rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron z dyrektor Marzeną Nowicką następuje na podstawie złożonego do mnie na piśmie wniosku. Pani dyrektor złożyła wniosek w lipcu, a rozwiązanie stosunku pracy zgodnie z przepisami Karty Nauczyciela nastąpi 31 sierpnia br., z końcem roku szkolnego. W złożonym wniosku nie są podane powody odejścia – informuje wójt Rafał Kuciński.

Wójt Rafał Kuciński nie komentuje ani przyczyn, ani sposobu odejścia z Dzierzgowa dotychczasowej, wieloletniej dyrektor szkoły. Nie jest jednak tajemnicą, że radni Rady Gminy Dzierzgowo mieli zastrzeżenia co do jej sposobu kierowania placówką.

Takie zastrzeżenia wyrażał w imieniu komisji rewizyjnej, która kontrolowała szkołę jej przewodniczący, radny Krzysztof Czerwiński. Wyniki kontroli przeprowadzonej przez komisję rewizyjną a potem (na wniosek radnych) przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty stały się przyczyną złożenia w grudniu 2016 roku wniosku o odwołanie Marzeny Nowickiej z funkcji dyrektora. Pod tym wnioskiem, który złożony został na ręce Zdzisława Morawskiego, będącego wówczas osoba pełniącą obowiązki wójta, podpisali się wszyscy radni. Dyrektor Nowicka nie zgadzała się z zarzutami sformułowanymi przez komisję rewizyjną, a zalecenia pokontrolne kuratorium – jak twierdzi – zrealizowała.

W tym roku pojawił się  wobec niej kolejny zarzut, tym razem stosowania mobbingu wobec jednej z nauczycielek. 21 maja br. wójt Rafał Kuciński skierował wniosek do mławskiej prokuratury o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego ten zarzut. Postępowanie do tej pory nie zostało jeszcze zakończone.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

14 - liczba komentarzy w artykule "Dyrektor Marzena Nowicka odchodzi ze szkoły w Dzierzgowie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
A KU KU
Gość

Po tych wpisach widać kto i kogo naprawdę mobbingował. Adresy IP są łatwe do ustalenia. Mam nadzieję, że Prokuratura skorzysta z tego materiału dowodowego.

Mieszkaniec
Gość

Brawo, brawo. Ciekawe kto teraz będzie na tyle głupi, że zgodzi się objąć to stanowisko.

tadek
Gość

Wreszcie!!!

Gość......
Gość

No i w końcu .Mi nie jest żal Nowickiej bo przez tyle lat manipulowała ludźmi tylko niech szpiegów ze sobą zabierze….

Ha ha ha
Gość

Najpierw zabierz swoje kreciary.

A KU KU
Gość

A chyba największy szpieg to ty.

ela
Gość

Wreszcie osoba która była dyrektorem pokazała odrobinę honoru.
Mam nadzieje ze ta szkoła będzie już normalna a nie tak jak do tej pory.
Brawo to chyba dla wójta, ze skończył te to ……..

Ktoś
Gość

Wójt to se może skończyć, hahahaha

wpDiscuz