Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Starostwo pobuduje nowy budynek przy ulicy Wyspiańskiego


Mławskie starostwo na początku lipca br. ogłosiło przetarg mający wyłonić wykonawcę nowego budynku dla potrzeb urzędu, który miałby powstać na nieruchomości powiatowej przy ulicy Wyspiańskiego. Nowy budynek stanie pomiędzy dziś już istniejącymi budynkami w których mieści się Akademia Rodziców, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna i wydział komunikacji. Nowy budynek przeznaczony byłby głównie na potrzeby wspomnianego wydziału komunikacji.

Zadanie inwestycyjne zaplanowane jest w dwóch etapach. Pierwszy obejmie  wykonanie robót budowlanych do tzw. stanu zerowego i surowego otwartego. Zakres prac przewiduje wykonanie robót ziemnych, wylanie fundamentów, postawienie ścian konstrukcyjnych i działowych, kominów, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Drugi etap  obejmie roboty budowlane stanu surowego zamkniętego i wykończeniowe w tym: roboty sanitarne, elektryczne, teletechniczne, parkingi i dojazdy, budowę instalacji gazowej i przyłącza wodno – kanalizacyjnego i przyłącza telekomunikacyjnego.

Według projektu budynek będzie trzykondygnacyjny, bez podpiwniczenia, z płaskim dachem. Powierzchnia użytkowa wyniesie 855 m2.

– Na razie planujemy wykonanie stanu surowego zamkniętego. Szacuję, że będzie  to koszt około 800 tys. zł. Na to zadanie powiat przeznaczy środki własne – mówi starosta Włodzimierz Wojnarowski.

Termin składania ofert minął 26 lipca. Do przetargu zgłosił się tylko jeden oferent. Jak na razie przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

14 - liczba komentarzy w artykule "Starostwo pobuduje nowy budynek przy ulicy Wyspiańskiego"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Aga
Gość

Sa budynki w mlawie ktore mozna zagospodarowac bez potrzeby stawiania nowych np przy ulicy willowej stoi taki i straszy …brak slow bogata ta Mlawa

Arkadiusz
Gość

Dokładnie chodzą tam jak święte krowy szczególnie paniusie na oczach pogaduchy kawka herbatka wychodne a jak się zapytasz o coś a to pan nie wie??Ciekawe kiedy się to zmieni czy ktoś się tym zainteresuje…

emi
Gość

Żeby coś załatwić w tym wydziale trzeba poświęcić cały dzień. od 2 lat mieszkam w pow. przasnyskim i wtedy też sprzedałam auto. siedziałam w mławskim wydziale ponad 2 godz. w kolejce żeby zgłosić ten fakt i oczywiście nic nie załatwiłam. Ale za to w międzyczasie pracownicy mieli czas żeby wyjść po zakupy, przez telefon porozmawiać. Czy coś się zmieniło? nie wiem,
Za to polecam załatwianie spraw z Wydz. Komunikacji w Przasnyszu byłam akurat we wtorek i było 5 czynnych stanowisk obsługujących . Można, można.

Kryśka
Gość

Obserwator, korzystam w godzinach pracy z zakupów, gdyż niezależnie od zajmowanego stanowiska i obowiązków, pracownikowi, którego dobowy wymiar czasu pracy wynosi przynajmniej 6 godzin dziennie, przysługuje 15-minutowa przerwa, wliczana do czasu pracy (art. 134 K.P.).

Anonimowo
Gość

No piękne słowa – za te słowa wywaliłabym Cię koleżanko z roboty na bruk. Po pierwsze: zakupy w Lidlu i nie tylko nie kończą się na 15 minutach, tej ciemnoty nie wmówisz nikomu, po drugie to śniadanko też jesz w pracy i kawkę też pijesz, a więc nie opowiadaj bzdur.
Twoja wypowiedź to szczyt bezczelności.

Interesantka
Gość
Żeby poprawić warunki obsługi w wydziale komunikacji wystarczy uruchomić dodatkowe stanowiska obsługi. Ale pokoje potrzebne są do obsługi „swoich” na boczku, na tak zwanego „Niemca” bez kolejki. WSTYD !!! Śmieją się z nas w Ciechanowie, Działdowie, w Żurominie jest o wiele lepiej. A w Naszej przyjaznej mieszkańcom Mławie ? Wydział czynny od 8.00, a tam od 7.00 komitet kolejkowy, może namioty zabierać ? Budynek jest tu akurat drugorzędną sprawą, przenieść część starych papierów do archiwum i po problemie. Wystarczą dobre chęci. Czy Pan Starosta nie widzi problemu lub udaje że go nie ma ?! Ile lat już ciągnie się taka… Czytaj więcej »
Anonimowo
Gość

uruchomić dodatkowe stanowiska? – niech się najpierw wezmą do pracy ci co tam niby pracują, a będzie o 100% lepiej.Tam przydałby się ekonom co popędzałby batem całe to rozpasane towarzystwo.

wpDiscuz