Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Poczernin. Na krajowej „siódemce” pusta cysterna „stanęła dęba”


Niecodzienna sytuacja miała miejsce wczoraj rano na drodze krajowej nr 7, na wysokości miejscowości Poczernin pow. płoński. Kierowca ciągnika siodłowego, ciągnącego dwie cysterny w tym jedną pustą, zahamował przed czerwonym światłem na skrzyżowaniu. Prawdopodobnie gwałtowność manewru oraz nierównomierne rozmieszczenie ładunku spowodowało, że pusta cysterna „stanęła dęba”. Do akcji ratunkowej strażacy sprowadzili specjalną grupę z Warszawy wyposażoną w ciężki dźwig, który powoli opuścił cysternę na koła. Ponad dwie godziny droga była nieprzejezdna, policja zorganizowała objazdy.

31 lipca tuż po godz. 7:00 na krajowej 7-ce w miejscowości Poczernin na skrzyżowaniu świetlnym doszło do nietypowego zdarzenia. Prawdopodobnie w czasie hamowania jedna z dwóch cystern z paliwem doczepiona do ciągnika siodłowego uniosła się pozostając w górze. Na miejsce skierowane zostały policja i straż pożarna. Przez około 2,5 godziny były utrudnienia w ruchu na 7-ce. Pojazdy ciężarowe kierowane były na objazdy krajową 10-tką i 50-tką a auta osobowe na objazd lokalna drogą. Strażacy z Płońska wezwali na miejsce specjalistyczny dźwig z Warszawy, który powoli opuścił uszkodzoną naczepę na jezdnię. Została ona zholowana na parking. Na szczęście nie doszło do wycieku i nikt nie odniósł żadnych obrażeń w tym zdarzeniu.

           źródło i fot. mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska KPP Płońsk

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz