Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Wyrzucając resztki jedzenia dokarmiasz szczury


fot. Pixabay

Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski apeluje do mieszkańców o niewyrzucanie na otwarty teren oraz do kanalizacji sanitarnej resztek jedzenia. Pokarm przyciąga szczury, które pojawiają się na osiedlach i stanowią zagrożenie dla przechodniów.

Wyrzucanie na otwarty teren resztek jedzenia (np. gdy ktoś chce się go pozbyć bądź dokarmiać psy lub ptaki) skutkuje pojawianiem się w mieście szczurów. Podobny efekt daje wylewanie do kanalizacji, zwłaszcza przez mieszkańców bloków, pozostałości po posiłkach. Szczury stanowią poważne zagrożenie – zwierzę może rzucić na człowieka i go ugryźć, a w konsekwencji spowodować niebezpieczną infekcję. Wystarczy zmienić swoje nawyki, by wyeliminować tego typu sytuacje.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z „Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Mława” (Uchwała nr XIX/239/2016 Rady Miasta Mława z 28 czerwca 2016 r.), miejsca gromadzenia odpadów komunalnych, studzienki przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych oraz budynki inwentarskie, w których przebywają zwierzęta gospodarskie, podlegają obowiązkowi przeprowadzenia raz w roku deratyzacji. Właściciele i zarządcy nieruchomości powinni się z niego wywiązać do 31 października.

KN/UMM

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz