Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux

Wyrzucając resztki jedzenia dokarmiasz szczury


fot. Pixabay

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski apeluje do mieszkańców o niewyrzucanie na otwarty teren oraz do kanalizacji sanitarnej resztek jedzenia. Pokarm przyciąga szczury, które pojawiają się na osiedlach i stanowią zagrożenie dla przechodniów.

Wyrzucanie na otwarty teren resztek jedzenia (np. gdy ktoś chce się go pozbyć bądź dokarmiać psy lub ptaki) skutkuje pojawianiem się w mieście szczurów. Podobny efekt daje wylewanie do kanalizacji, zwłaszcza przez mieszkańców bloków, pozostałości po posiłkach. Szczury stanowią poważne zagrożenie – zwierzę może rzucić na człowieka i go ugryźć, a w konsekwencji spowodować niebezpieczną infekcję. Wystarczy zmienić swoje nawyki, by wyeliminować tego typu sytuacje.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z „Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Mława” (Uchwała nr XIX/239/2016 Rady Miasta Mława z 28 czerwca 2016 r.), miejsca gromadzenia odpadów komunalnych, studzienki przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych oraz budynki inwentarskie, w których przebywają zwierzęta gospodarskie, podlegają obowiązkowi przeprowadzenia raz w roku deratyzacji. Właściciele i zarządcy nieruchomości powinni się z niego wywiązać do 31 października.

KN/UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500