Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zespół Muzyczny AKTON wesela imprezy dancingi
Logo

Wyrzucając resztki jedzenia dokarmiasz szczury


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

fot. Pixabay

Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski apeluje do mieszkańców o niewyrzucanie na otwarty teren oraz do kanalizacji sanitarnej resztek jedzenia. Pokarm przyciąga szczury, które pojawiają się na osiedlach i stanowią zagrożenie dla przechodniów.

Wyrzucanie na otwarty teren resztek jedzenia (np. gdy ktoś chce się go pozbyć bądź dokarmiać psy lub ptaki) skutkuje pojawianiem się w mieście szczurów. Podobny efekt daje wylewanie do kanalizacji, zwłaszcza przez mieszkańców bloków, pozostałości po posiłkach. Szczury stanowią poważne zagrożenie – zwierzę może rzucić na człowieka i go ugryźć, a w konsekwencji spowodować niebezpieczną infekcję. Wystarczy zmienić swoje nawyki, by wyeliminować tego typu sytuacje.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z „Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Mława” (Uchwała nr XIX/239/2016 Rady Miasta Mława z 28 czerwca 2016 r.), miejsca gromadzenia odpadów komunalnych, studzienki przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych oraz budynki inwentarskie, w których przebywają zwierzęta gospodarskie, podlegają obowiązkowi przeprowadzenia raz w roku deratyzacji. Właściciele i zarządcy nieruchomości powinni się z niego wywiązać do 31 października.

KN/UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz