Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
meblolux

Policyjne działania”Smog”


fot. ilustracyjne; Pixabay

Słoneczne ogrody Mława

„Smog” – to działania, kontrolno–prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2017 roku, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policjanci będą eliminować z ruchu drogowego pojazdy niesprawne technicznie.

Dzisiaj na terenie całego kraju i również na terenie pow. mławskiego, od wczesnych godzin rannych policjanci z wydziału ruchu drogowego będą prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. Stróże prawa będą sprawdzali czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

1500
Obywatel RP

To prawda autobusy poruszające się po Mławie nie emitują spalin tylko kopcą.
MKM czy AUTOBUSY MOBILIS, CZY Fabisiak jeźdzące na miejscu to stare auta wycofane z niemieckigo rynku nie spełniające źadnych norm, a tu w Mławie wszystko przechodzi. Żaden djagnosta nie mierzy emisji spalin bo ma z tego interes, jak nie podbije dowodu rejestracyjnego to więcej przewoźnik nie przyjedzie.

Bleble

Nareszcie ktoś slusznie zauwazyl ze to nie kominy zatruwaja ale samochody. Jade wlasnie za takim co kopci ale policji nie widać.

oburzony podatnik

Najpierw niech dadza na nowe samochody a dopiero niech sie bawia w takie cos. Dobrze ze kurniki i wysypisko smieci w kosinach nie zatruwa ppwietrza tylko samochody. A na zdjeciu ppkazano zdjecie rozbieganego silnika diesela. Nasuwa sie pytanie co autor ma na mysli. Przeciez noe kazdy diesel musi tak kopcic…

Jarząbek

Ludziom się już w głowach przewraca – konsumenckie społeczeństwo, tylko niech dadzą i dadzą, a zapracować to nie łaska? niedługo i na masło będziesz chciał kasę, bo strasznie podrożało, chleb też podrożeje, a więc i na chleb „niech dadzą”.
Bardzo dobrze, że w końcu wzięto się za kontrole tych złomów sprowadzanych z zachodu, może tym sposobem policja wyeliminuje trucicieli. Co innego jest smród z kurników, a co innego smród spalin, w których jest masa trujących związków chemicznych i trujących pyłów.

oburzony

Powinni zacząć od autobusów.