Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Mural „nawiści” już powstaje. W środę happening dla mieszkańców


fot. UMM

Adam Walas i Anna Kozbiel w poniedziałek 24 lipca 2017 r. rozpoczęli pracę nad mławskim muralem propagującym tolerancję. Już w środę zapraszamy mieszkańców na happening, podczas którego będzie można domalować coś od siebie. Zaczynamy o godz. 10.00 przed budynkiem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Mural w ramach kampanii „Nawidzę” powstaje na betonowym ogrodzeniu przy siedzibie mławskiego „PEC-u” (ul. Powstańców Styczniowych). Artyści przewidują, że pracę uda im się sfinalizować do końca tygodnia. Do współtworzenia muralu zapraszamy mieszkańców – wystarczy przyjść w środę 26 lipca między godziną 10.00 a 13.00 przed budynek PEC-u i wziąć udział w organizowanym tam happeningu. Domalowując na muralu coś od siebie lub odciskając ślad dłoni na chodniku, będzie można podpisać się pod ideą tolerancji. To także świetna okazja do spotkania się i rozmowy z pomysłodawczyniami oraz organizatorami akcji.

Fundatorem muralu jest firma SUEZ, która 4 października – wraz z Burmistrzem Miasta Mława Sławomirem Kowalewskim – zorganizuje w Miejskim Domu Kultury w Mławie konferencję poświęconą niepełnosprawności. Przyświecać jej będzie hasło „Razem dla środowiska”, wezmą zaś w niej udział zarówno przedstawiciele firm, organizacji pozarządowych, urzędów i instytucji, jak i osoby z niepełnosprawnością oraz ich rodziny. Zapraszamy!

źródło: Krzysztof Napierski/UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Mural „nawiści” już powstaje. W środę happening dla mieszkańców"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
xyz
Gość

Idea jak najbardziej słuszna. Myślę, że idea tolerancji powinna być skierowana do wyznawców KOD i PO, którzy uczestniczą w przeróżnych manifestacjach bądź je popierając uprawiają mowę nienawiści. Próbkę mieliśmy przed budynkiem sądu mławskiego. Za wzór przyjmują hucpy warszawskie gdzie Jarosława Kaczyńskiego przestawia się jako gen. Jaruzelskiego, prezydenta Andrzeja Dudę i prezesa PiS wspólnie oddających mocz na mapę Polski, bądź przed kamerami ustawia się transparenty szydzące z katastrofy smoleńskiej. Mowa nienawiści, napędzana przez osoby, które nie chcą pogodzić się z utratą władzy sięga już rynsztoku. Jak długo jeszcze lewacki język nienawiści będzie rozbrzmiewać wokół nas !

ozi
Gość

Jeden mural to już jest- na Krajewku.

wpDiscuz