Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
meblolux

Nie dość, że niebezpieczne to i dziurawe skrzyżowanie


Co jakiś czas mieszkańcy sygnalizują sprawy, które w życiu codziennym są dla nich uciążliwe, bywa, że stwarzają również jakieś niebezpieczeństwo. Takim niebezpiecznym miejscem jest z pewnością skrzyżowanie niedaleko miejscowości Turza Mała drogi wojewódzkiej 563 biegnącej w kierunku Żuromina z drogą powiatową Mława – Łomia – Borowe.

Słoneczne ogrody Mława

Sygnał o bardzo złym stanie technicznym tego skrzyżowania nadesłał radny Michał Pol, dość często jeżdżący tym odcinkiem drogi powiatowej. Według mieszkańców, którzy przekazali sygnał, głębokie wyrwy na tym skrzyżowaniu utrzymują się już dłuższy czas i są niebezpieczne dla zawieszenia pojazdu.

O ocenę tej sytuacji poprosiliśmy Leszka Ślubowskiego, dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie.

Na drogach powiatowych sukcesywnie dokonujemy napraw doraźnych. W przypadku tego skrzyżowania właściwie napraw powinien dokonać Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, jako administrator drogi wyższego rzędu. Wiem, że w tym roku MZDW planuje przebudowę tego skrzyżowania. Chodzi przede wszystkim o poprawę i zmianę geometrii, poprzez doprowadzenie jej bardziej do kąta prostego, co poprawi widoczność,a więc i bezpieczeństwo – mówi dyrektor Ślubowski.

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
Marta

Kolejna świetna inicjatywa młodego radnego,potrzeba więcej takich aktywnych ludzi.Pan Michał widać że działa.Powodzenia!

Obywatele

W końcu ktoś się ta sprawa zainteresował. Dziękujemy Panu radnemu i redakcji codziennik za zajęcie tym ważnym w życiu codziennym tematem. Zwłaszcza dla mieszkańców gminy Lipowiec Kościelny.