Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Miasto ograniczy niską emisję w lokalach komunalnych


Urząd miasta zakupi 12 nowych kotłów grzewczych opalanych gazem. Zamontowane zostaną w dwóch budynkach komunalnych przy ulicy Napoleońskiej 25/1 oraz Granicznej 84/1.  To działanie podejmowane w ramach programu ograniczenia niskiej emisji w Mławie – wymiana pieców węglowych na bardziej ekologiczne.

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Mława jako najważniejsze źródło powstawania  zanieczyszczenia powietrza, wskazuje spalanie paliwa w piecach węglowych ogrzewających budynki mieszkalna. Stąd też miasto wspiera działania mające na celu zmianę sposobu ogrzewania, poprzez modernizację indywidualnych kotłowni lub palenisk, kotłowni zasilających kilka budynków oraz kotłowni osiedlowych a także podłączanie obiektów do miejskiej sieci ciepłowniczej. W tegorocznym budżecie miasta zaplanowane zostały środki finansowe na wymianę pieców węglowych w domach jednorodzinnych w kwocie 120 tys. zł,  jak też komunalnych budynkach wielorodzinnych – 80 tys. zł ( w tym 60 tys. dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej).

Mieszkańcy miasta planujący wymianę pieca już od 19 lipca mogą składać do urzędu miasta wnioski o udzielenie dotacji. Również w tym roku, w 12 lokalach komunalnych w blokach przy ulicy Napoleońskiej 25/1 oraz Granicznej 84/1 zostaną zamontowane nowe, dwufunkcyjne piece gazowe. Zastąpią one dotychczasowy system ogrzewania. Miasto już ogłosiło przetarg i szuka dostawcy. Jedynym kryterium zakupu kotłów pozostaje cena.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl