Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Jacek Szlachta radny powiatowy podziękowanie wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Mariusz Lempek rekomendowany na dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych nr 3. W MPS nr 4 konkurs do powtórki


fot. Pixabay

Słoneczne ogrody Mława

Zakończyły się postępowania konkursowe na stanowiska dyrektorów dwóch miejskich jednostek – Zespołu Palcówek Oświatowych nr 3 oraz Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 4. W pierwszym przypadku rekomendację na dyrektora szkoły uzyskał Mariusz Lempek, nauczyciel z Gimnazjum Nr 1. W drugim przypadku, komisja nie zarekomendowała jedynej kandydatki, która złożyła ofertę i konkurs będzie powtórzony.

W postępowaniu konkursowym na dyrektora ZPO nr 3 swoje kandydatury zgłosiło troje kandydatów: Jolanta Tyl, nauczycielka tej placówki, Andrzej Lampkowski, nauczyciel z Technikum Leśnego w Iłowie oraz Mariusz Lempek nauczyciel w Gimnazjum Nr 1 w Mławie. Ostatecznie przed komisją stanęli Andrzej Lampkowski i Mariusz Lempek. Komisja zarekomendowała do zatwierdzenia burmistrzowi tego drugiego z kandydatów. Mariusz Lempek to nauczyciel WOS i historii, pracował w Gimnazjum Katolickim oraz Gimnazjum nr 1 w Mławie. W tej ostatniej placówce pełnił również funkcję wicedyrektora.

W konkursie na dyrektora Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 4 swoją ofertę złożyła jedynie Małgorzata Czaplicka dyrektor przedszkola Bajkowy Dworek w Mławie. Jej kandydatura nie uzyskała jednak wymaganej do rozstrzygnięcia bezwzględnej większości głosów komisji.

– Burmistrz Miasta Mława zatwierdził konkurs, który odbył się 11 lipca br. Kandydatem na dyrektora wyłonionym w drodze tego konkursu jest pan Mariusz Lempek.  Zgodnie z dalszą procedurą Burmistrz Miasta Mława powierzy kandydatowi stanowisko dyrektora swoim zarządzeniem. Mariusz Lempek otrzymał wymaganą bezwzględną większość głosów. Konkurs na dyrektora MPS nr 4 w Mławie nie został rozstrzygnięty, nie wyłoniono kandydata. Wpłynęła jedna oferta, oferent nie otrzymał wymaganej bezwzględnej większości głosów. Burmistrz Miasta Mława zdecydował o ogłoszeniu kolejnego konkursu- informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

Dotychczasowa dyrektor ZPO nr 3 Elżbieta Bieńkowska już przeszła na emeryturę. Obecna dyrektor MPS nr 4 Longina Fabisiak przejdzie na emeryturę z końcem sierpnia br.

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
Emmka

Małgorzata Czaplicka to BYŁA dyrektor, sprzed co najmniej dwóch-trzech lat…

rodzic

Nareszcie osoba kompetentna ,stanowcza i zaprowadzi porządek w Siódemce

Mławianka

Gratulacje