Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława profesjonalny opiekun
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Ulica ma nową nazwę a zarośla po staremu, na chodniku


Zdarza się, że utrzymanie porządku w pasie drogowym przy ulicach położonych gdzieś na obrzeżach miasta pozostawia wiele do życzenia. Takie sygnały otrzymujemy czasem od naszych czytelników. I takie sygnały dotyczące tym razem dwóch ulic otrzymaliśmy ostatnio. Czyj to jest obowiązek, pytają mieszkańcy.

Pierwszy sygnał dotyczy ulicy, której zupełnie niedawno rada miasta nadała nową nazwę. Do czerwca br. nazywała się ulicą 30 – lecia LWP, od niedawna nosi nazwę Mechaników. Jest to ulica łącząca Napoleońską i Nową. Zlokalizowane są tam głównie zakłady, choć jest też zabudowa jednorodzinna.  Zdarza się jednak, że pojawiają się tam piesi. W przypadku spaceru tą ulicą nie uda się pomaszerować chodnikiem lub poboczem, gdyż są pokryte bujną roślinnością, tak jak widać na załączonych zdjęciach. Do zrobienia porządku nie kwapi się tu ani miasto, ani właściciele nieruchomości.

Nieco inna sytuacja ma miejsce na ulicy Brackiej na Wólce. Tam z kolei, problemem, który również dał o sobie znać w ubiegłym roku, jest dogadanie się PKP z urzędem miasta, kto kosi nasypy wiaduktu. Na Brackiej  jednak mieszkańcy, przynajmniej ci bardziej wrażliwi, biorą sprawy w swoje ręce. Kilka dni temu można było napotkać tam starszą kobietę rękoma wyrywającą wyrośnięte chwasty z pobocza ulicy Brackiej.

Jasnym jest, że miejskie służby nie mogą być wszędzie na raz i prace porządkowe wykonują kolejno. Dobrze by jednak było, żeby porządki, przynajmniej od czasu do czasu zrobić nie tylko w samym centrum miasta.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

5 komentarzy

 1. roześmiany 10/07/2017 o 17:18

  Na zdjęciach tereny przyległe do firmy Zielone Miasto – jak widać na ich terenie nie ma gdzie rosnąć zielone a nazwa zobowiązuje to chociaż przy ogrodzeniu niech trochę krzaków będzie 🙂

 2. Kaszub 10/07/2017 o 12:34

  A co z samą jezdnią ? Na ulicach Batorego i Bataliony są szerokie na pół metra dziury w asfalcie i nikt z drogowców od zimy się tym nie zajął, a już mamy początek lata. Czy to może świadoma zagrywka Pana Burmistrza jako odwet na mieszkańcach którzy raczą się domagać tunelu ?

  • Mazur 10/07/2017 o 17:13

   Od zimy do początku lata minęło już tyle czasu że sam byś załatał te dziury i to nie tylko tam. Starsza kobieta ma siłę by wyrywać chwasty i to za nic, w tzw „czynie społecznym” a Tobie ciężko się ruszyć będąc w sile wieku?

   • Kaszub 10/07/2017 o 17:29

    Niby wypowiedz anonimowa ale idealniie obrazuje podejście ratusza do tematu.

 3. miki 10/07/2017 o 10:39

  witam
  czy ktoś mi wyjaśni, dlaczego remontując ulicę za nasze pieniądze, wykonawca nie stosuje tzw krawężników łukowych,tylko krawężniki proste – dotyczy to ulicy Dudzińskiego – remont wykonuje spółka miasta MPDM oraz ulicy górnej 0- remont wykonuje Insmont i MPDM jako konsorcjum!!!
  może ktoś z ratusza się tym tematem zainteresuje!!!
  może redakcja???
  pozdrawiam

Skomentuj

Portal codziennikmlawski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy jednak o zachowanie kultury i nie używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
Nie upowszechniamy Twojego adresu e-mail.