Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Pieczarka gigant w mławskim parku


W ostatnim tygodniu duże opady deszczu podniosły wyraźnie wilgotność gleby. Duża wilgotność i ciepło, to bardzo sprzyjające warunki, by pojawiły się pierwsze grzyby. Rasowi grzybiarze już odnotowali pierwszy rzut leśnych kurek. Nie trzeba jednak jechać kilku lub kilkunastu kilometrów, by nacieszyć oczy wyjątkowo dorodnym okazem grzyba.

Takowy bowiem rośnie sobie spokojnie przy parkanie w mławskim parku.Wygląda na przedstawiciela gatunku pieczarkowatych, choć ostatecznie jego jadalność można by ocenić po obejrzeniu spodniej części kapelusza, czego nie da się wykonać bez jego wyrwania. Fotografia pochodzi z dnia wczorajszego, więc grzyb pewnie nadal sobie tam spokojnie rośnie. Tym, którzy chcieliby się spotkać z nim oko w oko nie ułatwimy zadania. Jedyną wskazówką pozostaje jego lokalizacja przy parkanie mławskiego parku. Resztę pozostawiamy spostrzegawczości czytelników.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ