Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Na 460 tys. zł wyceniono szkody po wichurze w żuromińskiem


Po południu w dniu 29 czerwca br. nad powiatem żuromińskim przeszła gwałtowna burza z silną wichurą i deszczem. Nawałnica pozostawiła duże szkody, zrywając dachy na 18 budynkach mieszkalnych i inwentarskich, uszkodziła 3 linie energetyczne, powaliła i połamała drzewa na drogach.

Strażacy podjęli 40 interwencji w dniu 29 czerwca i 21 interwencji w dniu 30 czerwca, kontynuując usuwanie skutków nawałnicy. Interwencje dotyczyły przede wszystkim  zabezpieczenia uszkodzonych budynków i zerwanych dachów, usuwania z dróg powalonych drzew i konarów oraz zabezpieczali przed porażeniem prądem elektrycznym miejsc, w których nastąpiło zerwanie linii energetycznych.

Łącznie w działaniach brało udział 97 zastępów straży pożarnej i 343 strażaków.  Wstępne straty w budynkach oszacowano na 461 tyś. zł. Po przejściu nawałnicy nie odnotowano osób rannych i śmiertelnych wśród ratowników i ludności cywilnej, nie odnotowano również strat w zwierzętach hodowlanych i dzikiej zwierzynie.

źródło: bryg. Józef Dobies KP PSP Żuromin

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz