Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Jacek Szlachta radny powiatowy podziękowanie wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Na 460 tys. zł wyceniono szkody po wichurze w żuromińskiem


Po południu w dniu 29 czerwca br. nad powiatem żuromińskim przeszła gwałtowna burza z silną wichurą i deszczem. Nawałnica pozostawiła duże szkody, zrywając dachy na 18 budynkach mieszkalnych i inwentarskich, uszkodziła 3 linie energetyczne, powaliła i połamała drzewa na drogach.

Słoneczne ogrody Mława

Strażacy podjęli 40 interwencji w dniu 29 czerwca i 21 interwencji w dniu 30 czerwca, kontynuując usuwanie skutków nawałnicy. Interwencje dotyczyły przede wszystkim  zabezpieczenia uszkodzonych budynków i zerwanych dachów, usuwania z dróg powalonych drzew i konarów oraz zabezpieczali przed porażeniem prądem elektrycznym miejsc, w których nastąpiło zerwanie linii energetycznych.

Łącznie w działaniach brało udział 97 zastępów straży pożarnej i 343 strażaków.  Wstępne straty w budynkach oszacowano na 461 tyś. zł. Po przejściu nawałnicy nie odnotowano osób rannych i śmiertelnych wśród ratowników i ludności cywilnej, nie odnotowano również strat w zwierzętach hodowlanych i dzikiej zwierzynie.

źródło: bryg. Józef Dobies KP PSP Żuromin

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500