Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Trzy śmiertelne ofiary wichury w powiecie


Bardzo smutna wiadomość. Wczoraj w Uniszkach Zawadzkich silny wiatr zerwał linię elektryczną i strącił bocianie gniazdo. Śmierć poniosły dwa młode bocianki oraz samica, przygnieciona spadającym na ziemię gniazdem.

Silne wiatry wiejące w ciągu kilku ostatnich dni poczyniły na terenie powiatu mławskiego wiele szkód materialnych. Wichura zrywała dachy, uszkadzała budynki, samochody, zrywała linie energetyczne, przewracała i łamała drzewa. Wichura niosła jednak nie tylko straty materialne. W Kosinach Starych był  przypadek tragicznej śmierci mężczyzny porażonego prądem z uszkodzonej linii energetycznej.

Wczorajszy wypadek w Uniszkach Zawadzkich również należy zapisać jako bardzo smutny. W polskiej tradycji bociany cieszą się przecież ogromną sympatią, przede wszystkim jako zwiastuny nadchodzącej wiosny. Z tą bocianią rodziną gospodarze byli zżyci od lat. Czekali na ich przylot, potem śledzili każdego dnia ich poczynania. Patrzyli jak wysiadują jaja a potem karmią pisklęta. Bardzo przeżyli to zdarzenie.

– W Uniszkach Zawadzkich na słupie elektrycznym przy naszym domu od lat gościliśmy bocianią rodzinkę, śledząc każdego dnia ich poczynania. Jak karmią swe pisklęta.Teraz cale gniazdo wraz z boćkami leży na ziemi i wszystkie nie żyją. Pod gałęziami lezy trzeci bociek również martwy. Pozostał jeden dorosły ….stoi na dachu naszego domu i smutno się przygląda – mówią gospodarze.

– 29 czerwca w Uniszkach Zawadzkich silny wiatr zerwał linię energetyczną i zrzucił bocianie gniazdo. W wyniku zdarzenia śmierć poniosły trzy bociany. Działania ratownicze prowadził zastęp OSP z Wieczfni Kościelnej, powiadomione było też pogotowie energetyczne. Straż gminna przekazała martwe ptaki do zakładu utylizacji – podaje oficer dyżurny PSP w Mławie.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Trzy śmiertelne ofiary wichury w powiecie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mona
Gość

A gdyby tak instalacje elektryczne (jak wiele innych instalacji) budowano pod ziemią, nie doszłoby do tych i wielu innych nieszczęść! Smutno…

wpDiscuz