Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
zakaz handlu w niedziele kalendarz 2018 niedziele wolne od handlu
Logo

Rok więzienia i grzywna dla sprawczyni śmiertelnego wypadku na Reymonta


Na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, sześcioletni zakaz prowadzenia pojazdów, 4,5 tys. zł grzywny i łącznie 30 tys. zł zadośćuczynienia skazał mławski sąd 21.letnią Patrycję M. mieszkankę pow. działdowskiego. To sprawczyni wypadku, do którego doszło 4 sierpnia 2016 r. na przejściu dla pieszych na ulicy Reymonta w Mławie. Zginęła wówczas 44 – letnia mieszkanka Mławy, a jej mąż mławski dziennikarz odniósł ciężkie obrażenia.

Biuro architektoniczne KB Projekt

– Sąd Rejonowy w Mławie po rozpoznaniu sprawy w dniu 16 maja i 29 czerwca 2017 roku, wydał wyrok, uznając Patrycję M. za winną popełnienia zarzucanego jej czynu wypełniającego dyspozycję art. 177 § 2 k.k.  Za to wymierzył jej karę jednego roku pozbawienia wolności, a  wykonanie orzeczonej wobec kary warunkowo zawiesił na trzyletni okres próby, zobowiązując oskarżoną do informowania Sądu o jego przebiegu.  okresu próby. Ponadto wymierzył oskarżonej karę grzywny w ilości 300 (trzysta) stawek dziennych, przyjmując jedną stawkę za równoważną kwocie 15,00 (piętnastu) złotych. Orzekł też zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w strefie ruchu lądowego na okres sześciu lat i zobowiązał oskarżoną do zwrotu dokumentu prawa jazdy do właściwego Starostwa Powiatowego. Sąd orzekł na rzecz oskarżycieli posiłkowych (rodzina zmarłej kobiety) zadośćuczynienie łącznie na kwotę 30 ooo zł. Ponadto zasądził od oskarżonej na rzecz Skarbu Państwa kwotę 630 złotych tytułem opłat od orzeczonych kar i kwotę 4.214,09 złotych tytułem zwrotu wydatków – informuje SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

W trakcie procesu sąd przesłuchał 5 świadków. Oskarżona przyznała się do winy. Według opinii biegłych oskarżona poruszała się samochodem z prędkością dozwoloną, ok. 40 km/h. Jak wyjaśniała sama oskarżona do wypadku doszło, gdy oślepiło ją intensywne światło słoneczne i nie widziała osób wchodzących na przejście dla pieszych.

Ogłoszony 29 czerwca br. wyrok nie jest prawomocny, strony mogą składać apelację.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz