Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława profesjonalny opiekun
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Miasto dofinansuje wymianę pieca grzewczego dla dwudziestu mieszkańców


W lipcu br. wejdą w życie regulacje pozwalające mieszkańcom miasta ubiegać się o dotację na wymianę pieców na paliwo stałe. To program pilotażowy, na który przeznaczono w tym roku 120 tys. zł . Według zasad uchwalonych na ostatniej sesji rady miasta, kwota ta wystarczy dla minimum dwudziestu wnioskodawców. Takie wsparcie ma ograniczyć zanieczyszczenie powietrza powstające na skutek tzw. niskiej emisji.

Zgodnie z przyjętą uchwałą rady miasta osoba ubiegająca się o taką dotację musi spełnić kilka warunków. Musi być właścicielem i posiadać system ogrzewania z piecem węglowym. Maksymalna kwota dotacji wyniesie maksymalnie 6000 zł, jednak nie więcej niż 100% kosztów poniesionych na zakup pieca zasilanego gazem lub olejem opałowym. Możliwe będzie również uzyskanie dotacji w kwocie do 10 000 zł, jednak nie więcej niż 100% kosztów zakupu przy montażu pompy ciepła. Co ważne, z dotacji można pokryć jedynie koszt zakupu nowego pieca, koszty usług i montażu trzeba pokryć z własnej kieszeni.

Warunkiem koniecznym jest też zdemontowanie w sposób trwały dotychczasowego pieca – nie może on pozostać jako alternatywne źródło ogrzewania. Z dotacji może być sfinansowane przyłączenie nieruchomości do sieci gazowej, wraz z jednoczesną wymianą pieca węglowego na gazowy.

Wszystkie montowane urządzenia, muszą być fabrycznie nowe z co najmniej dwuletnią gwarancją i mają posiadać efektywność energetyczną klasy A lub wyższą. Wniosek o udzielenie dotacji złożyć należy przed ewentualnym rozpoczęciem prac modernizacyjnych. W przypadku uzyskania dotacji, należy przez co najmniej pięć lat zachować efekt ekologiczny – czyli utrzymać zamontowane nowe źródło ogrzewania, pod rygorem zwrotu dotacji.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

6 komentarzy

 1. Mławiak 02/07/2017 o 18:28

  Mam kocioł co żeliwny który ma ponad 30 lat i pale w nim metodą od góry z komina biały dymek się unosi jak z pieca gazowego i nie mam zamiaru wymieniać go na drogie piece które kosztują ponad 8 tyś przeróbka co około 500 zł oraz frezowanie komina z cegły 350 zł za metr z wkładem ale mnie nie jest stać ogrzewać domu gazem, olejem opałowym a tym bardziej pompą ciepła pompa i instalacja to wydatek od 25 tyś w górę.

 2. pytanie 29/06/2017 o 11:08

  czy można ubiegać się o dotacje mając juz instalacje i piec gazowy ale powiedzmy niesprawny

 3. vision 29/06/2017 o 09:48

  Mieszkańcy już zostali wytypowani wśród swoich, teraz tylko szopka aby wyglądało cacy.

 4. Jarek 29/06/2017 o 09:22

  Tylko dla 20 osób??? Też mi sukces. Chyba rzeczywiście Kowalewski powinien zostać prezydentem San Escobar.

  • Dorota 29/06/2017 o 10:58

   z tego co slyszałam dobrze poinformowanych zródeł, to Kowalewski, ma wystartować w wyborach na Wójta gm. Szreńsk

 5. Pytajacy 29/06/2017 o 08:39

  Zawsze to cos.
  Ciekawe ilu chetnych znajdzie sie na dotacje

Skomentuj

Portal codziennikmlawski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy jednak o zachowanie kultury i nie używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
Nie upowszechniamy Twojego adresu e-mail.