Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kursy koparki koparkoladowarki oskar
Logo

Nadal nie brakuje kierujących na dwóch gazach


Mławscy policjanci ruchu drogowego podsumowali prowadzone od środy działania prewencyjne „Boże Ciało 2017” oraz działania kontrolne, dotyczące stosowania pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów. W ciągu długiego weekendu na drogach powiatu mławskiego nie odnotowano żadnego wypadku  drogowego. Nie zabrakło natomiast nietrzeźwych kierujących.

W piątek, o godz. 18:00, w centrum Mławy, na ul. Żwirki, interweniujący patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Fiat Ducato. 49- letni Mirosław S., mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 2,60 promila alkoholu.

W sobotę, tuż przed godz. 20:00 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Uniszki Zawadzkie parol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem marki VW Golf. Zbigniew S. lat 48, mieszkaniec Rawy Mazowieckiej miał w organizmie ponad 1,60 promila. Nie posiadał uprawnień do kierowania.Zgodnie z Kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem w stanie  nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości minimum 5 tysięcy złotych oraz utrata prawa jazdy na 3 lata.  Postępowania prowadzi KPP w Mławie.

W czasie długiego weekendu policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości 431 kierujących. Pomimo nasilonych kontroli wciąż jednak nie brakuje osób, które po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę, dlatego apelujemy o sygnały, dotyczące nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na wykroczenia drogowe, które są głównymi przyczynami groźnych wypadków oraz stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa, a także używanie fotelików dla najmłodszych pasażerów. Policyjne patrole ruchu drogowego ukarały mandatami 79 kierujących.  Główne przewinienia to nadmierna prędkość i wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. 12 kierowców zostało ukaranych mandatami za niestosowanie pasów . Podczas kontroli policjanci zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów. Zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych.

źródło: Anna Pawłowska/KPP w Mławie

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Nadal nie brakuje kierujących na dwóch gazach"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
M p kierowca
Gość

Równie niebezpieczne jak jazda po alkoholu jest używanie podczas jazdy telefonów komorkowych.Proszę aby patrole na ten fakt zwracały większą uwagę

Czarna
Gość

Dokładnie… dziwnym trafem jazdę z telefonem przy uchu upodobaly sobie młode blondynki… szczególnie w okolicach supermarketów

wpDiscuz