Pumpjack Party Game Google Play

Mławianka zostaje w czwartej lidze. Efektowny sukces na koniec

Zespół z Mławy zostaje w czwartoligowych szeregach. Dwa zwycięstwa z rzędu sprawiły, że widmo spadku do okręgówki oddaliło się bezpowrotnie. Ostatecznie gorzki smak degradacji poznali reprezentanci aż siedmiu klubów.

To zapowiedź reorganizacji, które czekają czwartą ligę w przyszłorocznych rozgrywkach. Zgodnie z założeniami organu nadzorującego, czyli Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, dwie istniejące dotychczas grupy zostaną połączone w jedną. To oznacza drogę przez „mękę” niemalże dla wszystkich ekip – z każdej grupy ma pozostać tylko po sześć zespołów.

Tegoroczne zmagania mławianie zakończyli rywalizacją z Bugiem Wyszków. To niewygodny rywal dla nich – ostatnie konfrontacje przyniosły remisy albo zwycięstwa wyszkowian. Początek sobotniego pojedynku zapowiadał nawet ten drugi scenariusz. Po celnym strzale Łukasza Damętko, goście objęli w 4. minucie prowadzenie.

Na szczęście pójść za ciosem nie zdołali. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka szybko wyrównali – po zagraniu od Szymona Masiaka, do bramki pocelował Tomasz Tuttas. Potem strzelali Michał Stryjewski i Przemysław Radziszewski. Piłka w obu przypadkach zatrzymała się na słupku.

Na szczęście po zmianie stron gospodarze byli już dużo skuteczniejsi. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Masiak. Natomiast w końcówce spotkania szalał Tuttas. Rosły atakujący popisał się dwoma skutecznymi uderzeniami. Najpierw „główką” po dośrodkowaniu z rożnego swojego imiennika Więckiewicza, a potem wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na samym sobie.

Teraz mławian czekają dwa tygodnie przerwy. Do treningów pod okiem Kaczmarka wracają w  poniedziałek 3 lipca.

MKS Mławianka Mława – Bug Wyszków 4:1 (1:1)

Mławianka: Jabłonowski – Abramczyk, Drzewiecki, Wodzyński, Radziszewski, Samluk (59. Wawrzyniak), Wróblewski (77. Pocieżnicki), Masiak, Więckiewicz, Stryjewski, Tuttas (90. Gosik)

Ostatnia kolejka: Pogoń – Ożarowianka 5:0, Czarni – Dolcan 1:5, Łyse – Unia 0:3 – walkower, Mazovia – Przasnysz 3:1, Podlasie – Ostrovia 4:2, Błękitni – Łomianki 0:3, Pogoń II – Hutnik 0:1, Delta – Bzura 3:3, Wisła II – Ciechanów 0:5