Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
szkolenia mława koparki oskar inkubator
Logo

Ognisko integracyjne ,,Połączyć dwa światy”


Ze Stowarzyszeniem Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie podopieczni i wolontariusze mogą nie tylko spędzać czas w sposób ciekawy i urozmaicony. Takie działania też integrują i uczą wzajemnego zrozumienia.

Biuro architektoniczne KB Projekt

10 czerwca 2017r. o godzinie 10.00 od końca ulicy Studzieniec rozpoczęła się piesza wędrówka do szkółki leśnej przy ulicy Krajewo. Tam o godzinie 11.00 zaczęło się ognisko integracyjne ,,Połączyć dwa światy” organizowane przez Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie.

Celem pieszej wędrówki na ognisko była integracja osób niepełnosprawnych i ich rodzin z osobami pełnosprawnymi. Nie zabrakło też wielu atrakcji dla dzieci były to m.in. gry i zabawy z nagrodami przygotowane przez Panią Marię Świtoń Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie oraz animatora zabaw dla dzieci Panią Joannę Sztybor. Dzieci i dorośli obejrzeli występ grupy seniorów „Złota Jesień”. Dzieci miały okazję również wcielić się w detektywów dzięki Pani Annie Pawłowskiej Rzecznikowi Prasowemu Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Wolontariusze działający przy MOPS w Mławie malowali dzieciom twarze oraz rozdawali zwierzątka robione z balonów, wielu z nich przebrało się za postacie z bajek, z którymi dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wyłoniono również zwycięzców konkursu plastycznego pt. „Las i jego skarby”.

Miejsce I – Agnieszka Bielec
Miejsce II – Zuzanna Wrzeszcz
Miejsce III – Gabriela Janowska

Wszystkie prace wykonane przez dzieci były bardzo twórcze. W związku z tym jury przyznało 10 wyróżnień.

Jak sama nazwa spotkania mówi na ognisku integracyjnym nie zabrakło pieczonych kiełbasek, kiszki ziemniaczanej, kaszanki. Dodatkowo można było częstować się napojami, słodyczami i owocami. Piknik zakończył się o godzinie 13.30.

źródło i fot.: MOPS Mława

oprac. red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz