Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Mławianka zdobyła Przasnysz. Kołyska dla Zuzi


KSP Mława nabór

Wyjazd do niedalekiego Przasnysza przyniósł dawno oczekiwany sukces piłkarskiego zespołu z Mławy. Po siedmiu spotkaniach przerwy, podopieczni Zbigniewa Kaczmarka zgarnęli komplet punktów. Kluczowe znaczenie dla losów rywalizacji miała kapitalna dyspozycja Jakuba Wróblewskiego.

Pomocnik Mławianki należał do najlepszych aktorów sobotniego pojedynku. W 15. minucie popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu. Bramkarz gości Michał Michalak mógł się tylko bezradnie przyglądać, jak mocno uderzona piłka odbija się od słupka  i wpada do siatki.

Radość strzelca była ogromna – przebiegł kilka metrów, po czym utonął w ramionach rozradowanych kolegów. Wraz z nimi wykonał „kołyskę” – uczcili w ten sposób narodziny córki Jakuba, Zuzanny.

Nasi gracze nie poprzestali na tym. Chwilę później prowadzili już różnicą dwóch trafień. Wróblewski zagrał idealnie do Szymona Masiaka, a najlepszy strzelec mławian popisał się precyzyjnym uderzeniem w długi róg.

 Gospodarze nie zdołali odrobić całości strat. Owszem Grzegorz Jabłonowski dał się pokonać, ale tylko raz i to za sprawą strzału Michała Pragacza z wątpliwego rzutu karnego. Więcej goli już nie było – bramkarz Mławianki obronił dwa groźne uderzenia z dystansu. Dopisało mu także szczęście w dwóch dogodnych sytuacjach przeciwników.

W zespole z Przasnysza wystąpiło trzech wychowanków Mławianki. Czwarty Rafał Szymański siedział na ławce rezerwowych, a piąty Robert Wróblewski jest kontuzjowany. Od pierwszych minut zagrali Michał Michalak, Krzysztof Butryn oraz Artur Gawęda. Ten ostatni to najskuteczniejszy piłkarz przasnyszan, strzelił w tym sezonie już czternaści goli.

Ostatni mecz sezonu Mławianka rozegra na własnym boisku w sobotę 17 czerwca. Pojedynek z Bugiem Wyszków rozpocznie się o godzinie 17.

MKS Przasnysz – MKS Mławianka Mława 1:2 (0:2)

Mławianka: Jabłonowski – Abramczyk, Drzewiecki, Wodzyński, Wawrzyniak, Tomczak (84. Gosik), Samluk (72. Radziszewski), Wróblewski (72. Pocieżnicki), Masiak, Więckiewicz, Tuttas

XXXVI kolejka: Ciechanów – Pogoń 4:2, Bzura – Wisła II 2:0, Hutnik – Delta 2:0, Łomianki – Pogoń II 3:2, Ostrovia – Błękitni 0:2, Bug – Podlasie 5:2, Przasnysz – Mławianka 1:2, Unia – Mazovia 1:3, Dolcan – Łyse 3:0 – walkower, Ożarowianka – Czarni 9:3

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz