kursy koparki koparkoladowarki oskar

Mławianka zdobyła Przasnysz. Kołyska dla Zuzi

Wyjazd do niedalekiego Przasnysza przyniósł dawno oczekiwany sukces piłkarskiego zespołu z Mławy. Po siedmiu spotkaniach przerwy, podopieczni Zbigniewa Kaczmarka zgarnęli komplet punktów. Kluczowe znaczenie dla losów rywalizacji miała kapitalna dyspozycja Jakuba Wróblewskiego.

Pomocnik Mławianki należał do najlepszych aktorów sobotniego pojedynku. W 15. minucie popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu. Bramkarz gości Michał Michalak mógł się tylko bezradnie przyglądać, jak mocno uderzona piłka odbija się od słupka  i wpada do siatki.

Radość strzelca była ogromna – przebiegł kilka metrów, po czym utonął w ramionach rozradowanych kolegów. Wraz z nimi wykonał „kołyskę” – uczcili w ten sposób narodziny córki Jakuba, Zuzanny.

Nasi gracze nie poprzestali na tym. Chwilę później prowadzili już różnicą dwóch trafień. Wróblewski zagrał idealnie do Szymona Masiaka, a najlepszy strzelec mławian popisał się precyzyjnym uderzeniem w długi róg.

Gospodarze nie zdołali odrobić całości strat. Owszem Grzegorz Jabłonowski dał się pokonać, ale tylko raz i to za sprawą strzału Michała Pragacza z wątpliwego rzutu karnego. Więcej goli już nie było – bramkarz Mławianki obronił dwa groźne uderzenia z dystansu. Dopisało mu także szczęście w dwóch dogodnych sytuacjach przeciwników.

W zespole z Przasnysza wystąpiło trzech wychowanków Mławianki. Czwarty Rafał Szymański siedział na ławce rezerwowych, a piąty Robert Wróblewski jest kontuzjowany. Od pierwszych minut zagrali Michał Michalak, Krzysztof Butryn oraz Artur Gawęda. Ten ostatni to najskuteczniejszy piłkarz przasnyszan, strzelił w tym sezonie już czternaści goli.

Ostatni mecz sezonu Mławianka rozegra na własnym boisku w sobotę 17 czerwca. Pojedynek z Bugiem Wyszków rozpocznie się o godzinie 17.

MKS Przasnysz – MKS Mławianka Mława 1:2 (0:2)

Mławianka: Jabłonowski – Abramczyk, Drzewiecki, Wodzyński, Wawrzyniak, Tomczak (84. Gosik), Samluk (72. Radziszewski), Wróblewski (72. Pocieżnicki), Masiak, Więckiewicz, Tuttas

XXXVI kolejka: Ciechanów – Pogoń 4:2, Bzura – Wisła II 2:0, Hutnik – Delta 2:0, Łomianki – Pogoń II 3:2, Ostrovia – Błękitni 0:2, Bug – Podlasie 5:2, Przasnysz – Mławianka 1:2, Unia – Mazovia 1:3, Dolcan – Łyse 3:0 – walkower, Ożarowianka – Czarni 9:3