Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
fiołek alpejski kącik kreatywny codziennik inspiruje
Logo

Barbara Jatczak ponownie prezesem szydłowskich kombatantów


Dobiegła końca kadencja władz Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Szydłowie. Na wyborczym zebraniu członkowie koła jednogłośnie postanowili, że jego prezesem nadal pozostanie Barbara Jatczak, która już od dziesięciu lat organizuje pracę tego koła.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Poza Barbarą Jatczak w zarządzie koła nadal funkcje pełnić będą: Eliza Ciecierska (zastępca prezesa), Krystyna Cieślak i Józef Zbyrowski (członkowie zarządu). Koło postanowiło również o przyjęciu nz członka honorowego Jerzego Ciecierskiego, który wielokrotnie wspierał i pomagał w działaniach podejmowanych na rzecz kombatantów.

Wybory władz koła, to główny, choć nie jedyny cel spotkania. Przy tej okazji mł. asp. Damian Wyroda z Posterunku Policji w Szydłowie porozmawiał z seniorami o zagrożeniu różnymi niebezpieczeństwami oszustw, kradzieży i włamań, których ofiarami często padają osoby starsze. Był też czas na zgłoszenie problemów, które może pomóc rozwiązać policja.

Ponadto ważną inicjatywą szydłowskiego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych jest idea upamiętnienia ofiar wysiedleń dokonywanych przez niemieckiego okupanta podczas II wojny światowej na terenie powiatów mławskiego, przasnyskiego i ciechanowskiego. Poparcie dla tej inicjatywy zadeklarowali zarówno ks. Cezary Maruszewski, proboszcz miejscowej parafii, w kościele której tablica byłaby wmurowana oraz wójt Wiesław Boczkowski, zaproszeni na spotkanie z kombatantami. Podczas niedawnej wizytacji parafii, udało się już uzyskać wstępną zgodę Biskupa Płockiego na umieszczenie tej tablicy w kościele.

Koło Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Szydłowie liczy 139 członków. 82 to członkowie zwyczajni, 54 osoby to podopieczni. Co roku jednak zmniejsza się liczba jego członków, w przeciągu ostatnich trzech – zmarło 18 osób.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Barbara Jatczak ponownie prezesem szydłowskich kombatantów"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Stefan
Gość

Pytanie zawsze to samo – w jakiej wojnie walczyli ci sympatyczni starsi ludzie, skoro od tej ostatniej drugiej światowej minęło juz 62 lata ?

Think more
Gość

To nie wiem o jakiej wojnie piszesz, bo od zakończenia II wojny światowej minęły 72 lata.
Pytanie co prawda jest bardzo dobre, tyle, że Polska to dziwny kraj, im dłuższy okres mija od zakończenia wojny, tym więcej kombatantów się robi.

wpDiscuz