Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
złóż życzenia na portalu codziennikmlawski.pl
Logo

ZRYW WOLNYCH SERC W SZREŃSKU


Już po raz kolejny młodzież Zespołu Placówek Oświatowych w Szreńsku wzięła udział w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki. Akcja poświęcona była profilaktyce rówieśniczej oraz solidarnemu sprzeciwowi wobec uzależnień, przemocy i obojętności. W działaniach profilaktycznych młodzieży wzięła udział mł. asp. Magdalena Cieślak kierownik posterunku w Szreńsku oraz dzielnicowy sierż. szt. Arkadiusz Rudnicki.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki to adresowana do wszystkich i zainaugurowana dwa lata temu inicjatywa Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, której głównym założeniem jest promowanie mody na życie bez uzależnień. Symbolem akcji jest gest bicia serca wykonywany przez 60 sekund – jednocześnie przez wszystkich jej uczestników w całym kraju, nazywany ZRYWEM WOLNYCH SERC.

Cała akcja rozpoczęła się hymnem programu „Profilaktyka a Ty”. Następnie prowadzący poinformowali zebranych o idei akcji. Punktualnie o 12.00. odczytano ODEZWĘ SPOŁECZNOŚCI PaT i w duchu solidarności wszyscy wykonali symboliczny gest ZRYWU WOLNYCH SERC. Kolejnym punktem spotkania była premiera spektaklu profilaktycznego pt. „Moje życie-mój wybór” Mirosława Falkiewicza, przedstawiającego relacje rodzinne, brak kontroli ze strony rodziców oraz konsekwencje dobrych i złych wyborów dokonywanych przez młodzież. Młodzież grupy PaTPORT Pomocny Człowiek zaprezentowała taniec pełen energii i radości tzw. WYGŁUPIACZEK oraz na zakończenie zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy – tańca „belgijki”.

Happening Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki w ZPO w Szreńsku wprawił wszystkich w doskonały humor i przekonanie, że warto bawić się i żyć radośnie, bez uzależnienia od papierosów, alkoholu, narkotyków, telefonu i Internetu.

źródło: KPP Mława
za: PaTPORT Szreńsk/ A.P.

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz