Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kursy koparki koparkoladowarki oskar
Logo

Mauzoleum Żołnierzy Września w innym świetle


Około 80 tys. złotych kosztować będzie iluminacja i nowe podświetlenie Mauzoleum Żołnierzy Września oraz Pomnika Piechura w Uniszkach Zawadzkich. Inwestycję wykona gmina Wieczfnia Kościelna, na terenie której leży Mauzoleum. Na ten cel pozyskała niemal 50 tys. zł dofinansowania z Lokalnej Grupy Działania Północne Mazowsze, w ramach przedsięwzięcia „Rozwój szlaków turystycznych, dydaktycznych i ścieżek rowerowych”. Pozostałą kwotę gmina wyłoży ze środków własnych.

W ramach tego zadania zaplanowane jest wykonanie i rozprowadzenie nowego przyłącza i instalacji elektrycznej. Mauzoleum i Pomnik Piechura zostaną podświetlone w sumie 7 lampami umieszczonymi w podłożu. Pojawią się też trzy lampy hybrydowe, podświetlające wejście na wzgórze. Będzie też nowa, większa i podświetlona tablica informacyjna, w miejsce dotychczas istniejącej. Czy uda się je wykonać do tegorocznej inscenizacji Bitwy pod Mławą? Nie wiadomo, choć takie starania oczywiście są. Jednak dość długo trwają procedury wykonania nowego przyłącza i formalności w zakładzie energetycznym. Nie wiadomo też jak szybko uda się uzgodnić z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków szczegółowy zakres podejmowanych działań. Ostatecznie, gmina musi uporać się ze wszystkimi pracami najpóźniej do końca tego roku.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Mauzoleum Żołnierzy Września w innym świetle"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
sebastian
Gość

A ile dofinansowania udało się pozyskać na ten cel, przez 10 lat burmistrzowi Mławy ?

Troglo
Gość

Brawo Panie Wójcie

Troglo
Gość

energa to jest komuna w czystej postaci niestety jeszcze, żeby uruchomić przyłącze potrzeba tonę papieru zużyć, „pozdrawiam” komuszków z energa.

wpDiscuz