Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Mauzoleum Żołnierzy Września w innym świetle


Około 80 tys. złotych kosztować będzie iluminacja i nowe podświetlenie Mauzoleum Żołnierzy Września oraz Pomnika Piechura w Uniszkach Zawadzkich. Inwestycję wykona gmina Wieczfnia Kościelna, na terenie której leży Mauzoleum. Na ten cel pozyskała niemal 50 tys. zł dofinansowania z Lokalnej Grupy Działania Północne Mazowsze, w ramach przedsięwzięcia „Rozwój szlaków turystycznych, dydaktycznych i ścieżek rowerowych”. Pozostałą kwotę gmina wyłoży ze środków własnych.

KSP Mława nabór

W ramach tego zadania zaplanowane jest wykonanie i rozprowadzenie nowego przyłącza i instalacji elektrycznej. Mauzoleum i Pomnik Piechura zostaną podświetlone w sumie 7 lampami umieszczonymi w podłożu. Pojawią się też trzy lampy hybrydowe, podświetlające wejście na wzgórze. Będzie też nowa, większa i podświetlona tablica informacyjna, w miejsce dotychczas istniejącej. Czy uda się je wykonać do tegorocznej inscenizacji Bitwy pod Mławą? Nie wiadomo, choć takie starania oczywiście są. Jednak dość długo trwają procedury wykonania nowego przyłącza i formalności w zakładzie energetycznym. Nie wiadomo też jak szybko uda się uzgodnić z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków szczegółowy zakres podejmowanych działań. Ostatecznie, gmina musi uporać się ze wszystkimi pracami najpóźniej do końca tego roku.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Mauzoleum Żołnierzy Września w innym świetle"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
sebastian
Gość

A ile dofinansowania udało się pozyskać na ten cel, przez 10 lat burmistrzowi Mławy ?

Troglo
Gość

Brawo Panie Wójcie

Troglo
Gość

energa to jest komuna w czystej postaci niestety jeszcze, żeby uruchomić przyłącze potrzeba tonę papieru zużyć, „pozdrawiam” komuszków z energa.

wpDiscuz