Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Co najmniej dwóch lekarzy wystawiało „lewe” recepty na tramal


fot. ilustracyjne

Do dziś prokuratura ustaliła, że bez wątpienia dwóch lekarzy pracujących w Mławie wystawiało w dużej ilości recepty na tramal. Recepty wystawiane były na różne nazwiska, osób, które nic o tym nie wiedziały. Za wystawienie każdej z nich lekarz kasował 100 zł. Jeden z lekarzy i osoba realizująca recepty już usłyszeli zarzuty. Sprawę od mławskiej prokuratury przejęła Prokuratura Okręgowa w Płocku. Niewykluczone, że proceder prowadzony był na jeszcze szerszą skalę.  

Sprawa ujawniła się przez dociekliwość jednej z mławskich aptekarek. Jej uwagę zwróciła jakaś niezgodność na jednej z recept. Ponieważ jest to lek refundowany, jego dystrybucja podlega dość ścisłej kontroli. Wtedy okazało się, że recept na tramal jest większa ilość, dotyczą osób o różnych nazwiskach a wystawiało je dwóch lekarzy. Dalsze czynności podjęła mławska policja i prokuratura, która postawiła zarzuty jednemu z lekarzy i osobie realizującej recepty w aptekach. Drugi z lekarzy w międzyczasie wyjechał z Mławy. W maju br. dalsze postępowanie przejęła  Prokuratura Okręgowa w Płocku.

– Sprawa jest rozwojowa, być może ujawni jeszcze jakichś innych lekarzy i więcej recept. Dotychczas zarzuty z art. 228 i 271 KK postawione zostały jednemu z lekarzy (dot. łapownictwa biernego i poświadczenia nieprawdy w dokumencie – red.). Dotyczą wystawionych 14 recept. Podejrzany przyznał się do czynu i złożył wyjaśnienia.  Wobec drugiego lekarza prowadzone są dalsze czynności. Zarzut z art. 270 KK (fałszerstwo dokumentu – red.) usłyszała osoba realizująca recepty – podaje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku prokurator Iwona Śmigielska – Kowalska.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
kaczor donald

Jeszcze niech wezmą się za właścicieli przychodni lekarskich. Dlaczego niektóre kasują pieniądze a nie wydają paragonów. Tak samo jest z warsztatami samochodowymi. Wreszcie zlikwidować to zlodziejstwo.

obywatel

Wszyscy powinni już dawno siedzieć, a szczególnie ten co realizował recepty. Mam nadzieje, że po sprawie karnej odpowiedzą cywilnie.

wow

Panie aptekarki czujne. Pazerność nie popłaca.