Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Co najmniej dwóch lekarzy wystawiało „lewe” recepty na tramal


fot. ilustracyjne

KSP Mława nabór

Do dziś prokuratura ustaliła, że bez wątpienia dwóch lekarzy pracujących w Mławie wystawiało w dużej ilości recepty na tramal. Recepty wystawiane były na różne nazwiska, osób, które nic o tym nie wiedziały. Za wystawienie każdej z nich lekarz kasował 100 zł. Jeden z lekarzy i osoba realizująca recepty już usłyszeli zarzuty. Sprawę od mławskiej prokuratury przejęła Prokuratura Okręgowa w Płocku. Niewykluczone, że proceder prowadzony był na jeszcze szerszą skalę.  

Sprawa ujawniła się przez dociekliwość jednej z mławskich aptekarek. Jej uwagę zwróciła jakaś niezgodność na jednej z recept. Ponieważ jest to lek refundowany, jego dystrybucja podlega dość ścisłej kontroli. Wtedy okazało się, że recept na tramal jest większa ilość, dotyczą osób o różnych nazwiskach a wystawiało je dwóch lekarzy. Dalsze czynności podjęła mławska policja i prokuratura, która postawiła zarzuty jednemu z lekarzy i osobie realizującej recepty w aptekach. Drugi z lekarzy w międzyczasie wyjechał z Mławy. W maju br. dalsze postępowanie przejęła  Prokuratura Okręgowa w Płocku.

– Sprawa jest rozwojowa, być może ujawni jeszcze jakichś innych lekarzy i więcej recept. Dotychczas zarzuty z art. 228 i 271 KK postawione zostały jednemu z lekarzy (dot. łapownictwa biernego i poświadczenia nieprawdy w dokumencie – red.). Dotyczą wystawionych 14 recept. Podejrzany przyznał się do czynu i złożył wyjaśnienia.  Wobec drugiego lekarza prowadzone są dalsze czynności. Zarzut z art. 270 KK (fałszerstwo dokumentu – red.) usłyszała osoba realizująca recepty – podaje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku prokurator Iwona Śmigielska – Kowalska.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Co najmniej dwóch lekarzy wystawiało „lewe” recepty na tramal"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
kaczor donald
Gość

Jeszcze niech wezmą się za właścicieli przychodni lekarskich. Dlaczego niektóre kasują pieniądze a nie wydają paragonów. Tak samo jest z warsztatami samochodowymi. Wreszcie zlikwidować to zlodziejstwo.

obywatel
Gość

Wszyscy powinni już dawno siedzieć, a szczególnie ten co realizował recepty. Mam nadzieje, że po sprawie karnej odpowiedzą cywilnie.

wow
Gość

Panie aptekarki czujne. Pazerność nie popłaca.

wpDiscuz