Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Humanistyczny sukces uczennicy Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie


Na zdj. trzecia od lewej: Dagmara Wroniszewska

KSP Mława nabór

Dagmara Wroniszewska, uczennica klasy VI Katolickiej Szkoły Podstawowej, została laureatką konkursu przedmiotowego z języka polskiego zorganizowanego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie.

Mimo że Dagmara jest dopiero w klasie szóstej, wygrana zwalnia ją z egzaminu na koniec szkoły podstawowej, który powinna zdawać po klasie ósmej. Laureaci otrzymają wówczas najwyższą – 100% notę z części polonistycznej. Warto dodać, że w konkursie na szczeblu szkolnym wzięło udział 7266 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 934, zaś do wojewódzkiego – 209. Tytuł laureata uzyskało 113 uczniów.

23 maja Dagmara z Tatą i polonistką – p. B. Radzewicz, brała udział w gali laureatów, która odbyła się w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie. Odebrała tam z rąk I Mazowieckiej Wicekurator Oświaty p. Doroty Skrzypek honorowy dyplom, a także wysłuchała interesującego wykładu na temat cech osobowościowych współczesnych dzieci i młodzieży.

źródło i foto: Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz