Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

270 kontroli trzeźwości. Jeden kierowca nietrzeźwy


Mławscy policjanci podsumowali weekend na drogach powiatu mławskiego. Odnotowano jedynie 3 kolizje drogowe, nie zabrakło natomiast nietrzeźwego kierującego i piratów drogowych. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 270 kierujących.

W piątek, chwilę po godz. 19:00, w miejscowości Drogiszka, gm. Strzegowo, interweniujący patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Opel Astra. Michał S. lat 46, zam. pow. mławski miał w organizmie ponad 1,30 promila alkoholu.

W ciągu weekendu policjanci ruchu drogowego przeprowadzili ponad 70 kontroli drogowych, mandatami ukarano 54 kierujących pojazdami , 1 pasażera oraz 6 pieszych. W pozostałych przypadkach spotkanie z policjantami zakończyło się pouczeniem. Główne przewinienia kierujących to jak zwykle nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych ale także niestosowanie pasów bezpieczeństwa, wykroczenia pieszych to przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Przyczyną trzech odnotowanych kolizji drogowych było nieprawidłowe, nieostrożne wykonywanie manewrów. Do stłuczek dochodzi  często podczas manewru cofania, policjanci apelują o ostrożność.

źródło: asp. Anna Pawłowska  KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "270 kontroli trzeźwości. Jeden kierowca nietrzeźwy"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Marek
Gość

No i co z tego, że miał? Przeciez nic mu nie grozi w mławskim sądzie. Powie, ze pracuje w UM i juz go nie skarzą. I tyle.

wpDiscuz