Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Prawo jest sztuką tego, co dobre i sprawiedliwe – uczniowie Gimnazjum nr 1 z wizytą w sądzie


Młodzi gimnazjaliści mieli okazję obserwować działanie wymiaru sprawiedliwości.  Klasa IIIc z Gimnazjum nr 1 wraz z opiekunami paniami: Elżbietą Czymerską i Wiolettą Machnij udali się do Sądu Rejonowego w Mławie.

KSP Mława nabór

Głównym celem wyjścia był udział w karnej rozprawie sądowej w charakterze obserwatorów. Wprowadzenia w arkana prawa dokonał prowadzący rozprawę, sędzia pan Tomasz Mync, który przybliżył zadania członków składu orzekającego – prokuratora, oskarżyciela posiłkowego, obrońcy – adwokata, wprowadził również w kwestie będące istotą mającego się odbyć posiedzenia.

Młodzież uczestniczyła w każdym etapie procesu. Poznała problem kary za popełniony czyn oraz jego skutki prawne.Nauczyła się odpowiedzialności za złe zachowanie
i nieuchronności jego konsekwencji.

źródło i fot. Gimnazjum nr 1

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz