Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Zespół z I LO najlepszy w udzielaniu pierwszej pomocy


Pięcioosobowy zespół z I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego okazał się najlepszy, wśród tych, rywalizujących podczas  Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy Przedlekarskiej. Mistrzostwa, już po raz dwudziesty piąty,  zorganizował Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Mławie, a odbyły się one 22 maja w Zespole Szkół nr 3.    

Do zmagań stanęło pięć zespołów, reprezentujących wszystkie mławskie szkoły ponadgimnazjalne.  Pięcioosobowe zespoły, najpierw rozwiązywały zadania testowe. W ciągu kilkunastu minut musiały wykazać się wiedzą teoretyczną dotyczącą zasad udzielania pierwszej pomocy oraz międzynarodowego prawa humanitarnego i Ruchu PCK. W drugiej części mistrzostw, drużyny udzielały pierwszej pomocy przedlekarskiej przechodząc kolejno cztery stacje, na każdej z nich zaaranżowany był inny wypadek.  Po podejściu do stacji zespół dowiadywał się z jakim przypadkiem mają do czynienia. Były to: osoba z atakiem padaczki, podejrzeniem zawału, ranna nożem i kontuzjowana podczas jazdy na rolkach. Zespoły po krótkiej naradzie podejmowały czynności ratownicze, oceniane przez opiekujących się stacją.

Po zsumowaniu całkowitych wyników w tej rywalizacji najlepszy okazał się zespół z I LO, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół nr 4, na trzecim, drużyna gospodarzy (Zespół Szkół nr 3).

Mistrzostwa mają na celu podniesienie wśród młodzieży poziomu wiedzy i praktycznej umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Podczas roku szkolnego zespoły, pod kierunkiem swoich opiekunów systematycznie ćwiczą i szkolą się podnosząc swoją sprawność. Mistrzostwa organizowane są we współpracy z władzami samorządowymi, Państwową Strażą Pożarną w Mławie oraz Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną.

JK

« 1 z 3 »
Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz