Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Michał Różański po niemałych przygodach zwycięża na dystansie mega!


MTB Pomerania Maraton w Kolbudach za Nami. Michał Różański po niemałych przygodach zwycięża na dystansie mega!

Jadąc w grupie faworytów z Piotr Rzeszutek (Klub kolarski LEW Lębork/RzeszutTeam), Michał Przybytek (Trek Gdynia) oraz Jackiem Rogowskim (KSR Kościerzyna) po 20 minutach poczuł, że uchodzi mu powietrze z tylnego koła. Po postoju spowodowanym dopompowaniem koła, szybko dojechał do głównej grupy z myślą, że problem już zażegnany. Niestety, powietrze ciągle gdzieś uciekało, co zmusiło Michała do zrezygnowania z jazdy z główną grupą, ponieważ co jakiś czas musiał się zatrzymywać i dopompowywać koło, by ukończyć zawody. Jego szczęście w tym wszystkim było takie, że pierwsza grupa zabłądziła na trasie, która była słabiej oznaczona. Wina leży najprawdopodobniej po stronie mieszkańców okolicznych wiosek, którzy pozrywali oznaczenia. Michał dzięki zeszłotygodniowemu objazdowi trasy zapamiętał większość szczegółów i nie pomylił drogi. W nieświadomości jechał swoim tempem jako lider i wygrał nie kryjąc swojego zaskoczenia na mecie. Można powiedzieć, że ten start to takie szczęście w nieszczęściu.

Łukasz Różański również wybrał dystans mega. Założenie było takie, żeby być w top20. Oczywiście zostało ono wykonane, chociaż mogło być jeszcze lepiej. Oznakowania w jego przypadku nie były aż tak łaskawe. Dwa razy w ostatniej chwili udało mu się znaleźć strzałki, dzięki czemu cały czas jechał zgodnie z trasą. Ale jak to się mówi, do trzech razy sztuka, więc i jego dopadło zabłądzenie. Na szczęście strata nie była aż tak duża i wyniosła maksymalnie 2 minuty. Ostatecznie na metę wjechał na 17 pozycji open oraz pechowej 4 w kategorii elita. Pocieszenie jednak jest, ponieważ Łukasz jest na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej kategorii elita .

Gratulacje należą się dla wszystkich zawodników, którzy ukończyli wyścig tego dnia! Ściganie się w takim upale jest jednak sporym wyzwaniem.

źródło i zdjęcie: Łukasz Różański

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Michał Różański po niemałych przygodach zwycięża na dystansie mega!"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Michał
Gość

akurat to nie koks ;D a chemia rowerowa 😉
pozdrawiam Michał 😉

góral
Gość

Dobra akcja 😀 Gratulacje!

z bliska
Gość

No tak jak takie wiaderko koksu zużyje to będzie wygrywał wszystkie maratony, powodzenia,tylko proszę uważać bo zdrowia szkoda ?????

wpDiscuz