kupimy twoje auto

Rozczarowanie w Szreńsku, derbowy sukces w Radzanowie

Fot: GW Jedną z bramek w derbach powiatu mławskiego strzelił Zbigniew Kalinowski (z lewej)

Blisko trzeciej, wyjazdowej wygranej w sezonie byli piłkarze ze Szreńska. Po pierwszej połowie podopieczni Marka Dobrowolskiego prowadzili na boisku w Wąsewie różnicą dwóch trafień. Niestety ta zaliczka nie wystarczyła.

Pierwsza połowa pokazała się popisem szreńszczan. Wynik otworzyli już w 3. minucie – miejscowy gracz Mateusz Andrzejczyk wpakował piłkę do własnej bramki. Nasi gracze poszli za ciosem. W kolejnych akcjach na listę strzelców wpisali się Rafał Gesek i Kamil Dwużnik.

Niestety prowadzenie 3:1 nie wystarczyło, po zmianie stron gospodarze ruszyli w pościg. Ostatecznie zacięty pojedynek zakończył się podziałem punktów, co raczej nie usatysfakcjonowało żadnej ze stron.

Słabo spisująca się na wiosnę Konopianka była tylko tłem dla konkurentów z Rzekunia. Występując w roli gospodarza poległa aż 0:4. W rundzie rewanżowej gracze Mariusza Mikłowskiego zdobyli zaledwie sześć punktów (jesienią aż 26).

Kolejna seria przyniesie naszym ekipom spotkania z rywalami ze ścisłej czołówki.  Żak podejmie na własnym boisku trzeciego w tabeli Orła Sypniewo, a Konopianka powalczy na wyjeździe z liderem PAF-em Płońsk.

W B-klasie rozegrano ostatnie w sezonie derby powiatu mławskiego. Emocji nie zabrakło, po pięćdziesięciu minutach gry był remis 1:1. Na trafienie Huberta Żółtowskiego, odpowiedział celnym strzałem reprezentant Tamki Dzierzgowo Maciej Perdjon. Jednak finisz należał do radzanowian. Szalę na stronę zawodników prowadzonych przez Pawła Borkowskiego przeważyli na dobre Zbigniew Kalinowski i Krzysztof Dziurlikowski.

W następnej kolejce Wkra zagra na swoim boisku z Orlętami Baboszewo, Tamka powalczy na wyjeździe z ostatnim w tabeli GKS-em Gumino.

A-klasa

KS Wąsewo – Żak Szreńsk 3:3 (1:3)

Żak: Retkowski – Ostolski, Szpinda, Gesek (Ogrodowczyk), Rutkowski – Piskorski, K. Dwużnik, M. Dwużnik, Komur (Kalinowski), Barański – Rudnicki

Konopianka Konopki – Rzekunianka Rzekuń 0:4 (0:1)

Konopianka: Ankiewicz – Zając, Mikłowski, Zadrożny (40 Szwajkowski), Marach (70 Michał Nosarzewski), Smaga, K. Nosarzewski, Mateusz Nosarzewski, Łapuć, Pietruś, Grabowski

Pozostałe wyniki XXI kolejki: Korona – Kurpik 3:3, Kryształ – Jutrzenka 0:0, Orzeł – Gryf 3:2, Mazowsze – Świt 4:1, Pełta – PAF 1:6

B-Klasa

Tamka Dzierzgowo – Wkra Radzanów 1:3 (0:1)

Tamka: Miałki – Woźniak, Zaborowski, Kwiatek (65 Barbucha), Dymkowski – Grzybowski, Wójtowicz, Dąbrowski, Zbysiński (65 D. Krajewski) – Perdion (72 Czaplicki), A. Krajewski (81 Jastrzębowski)
Wkra: Jurkiewicz – Michał Keczmerski, P. Brdak, Pieńkowski, Wojdowski – Dziurlikowski, Strzelec, Kalinowski, Rutecki, Żółtowski (70 Grzywacz) – Czernik

Pozostałe wyniki XV kolejki:  Gladiator – Gumino 4:0, MKS II – GKS 1:2, Żbik II – Opia 3:1, Orlęta – Wkra II  2:3,

XVI kolejka (20-21 maja): Gumino – Tamka, Wkra R. – Orlęta, Wkra II – Żbik, Opia – MKS II, GKS Pokrzywnica – Gladiator