codziennik inspiruje wakacyjne obrazki znad morza bukiety z kwiatów polnych
Pumpjack Party Game Google Play

Mazovia lepsza o jedną bramkę. Punkt uciekł w końcówce

Trzecia porażka z rzędu piłkarzy Mławianki stała się faktem. Mimo, że w rywalizację z Mazovią Mińsk Mazowiecki włożyli mnóstwo energii, wynik nie był korzystny dla podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka. Przegrali na wyjeździe 3:4.

Dopóki obie ekipy występowały w pełnych składach, mławianie dyktowali warunki na murawie. Co  prawda, jako pierwsi cieszyli się gospodarze. W 12. minucie Daniel Świderski znalazł sposób na pokonanie Grzegorza Jabłonowskiego.

Odpowiedź zespołu z Mławy była szybka,  na dodatek nie ograniczyła się tylko do wyrównującego trafienia. Do remisu doprowadził Szymon Masiak, a gola dającego prowadzenie strzelił Tomasz Tuttas.

Rosły napastnik nie skończył na jednym trafieniu. W 67. minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Skutecznym podaniem popisał się Jakub Wróblewski. We wcześniejszych sytuacjach bramkowych w rolę asystenta wcielili się Daniel Samluk i Masiak.

Niestety dwieście czterdzieści sekund później boisko ze względu na czerwoną kartkę opuścił Przemysław Radziszewski. Grając w osłabieniu, nasi zawodnicy nie byli w stanie zatrzymać dwóch akcji rywali. W 83. minucie doprowadził do remisu Sebastian Kaczyński. Natomiast w doliczonym czasie szalę na stronę Mazovii przechylił na dobre Daniel Smuga.

W tygodniu w czwartej lidze zostaną rozegrane aż dwie kolejki. Jednak mławianie wybiegną na boisko tylko raz. W niedzielę 21 maja zagrają na wyjeździe z Czarnymi Węgrów. Mecz z Tęczą Łyse nie odbędzie się, przed startem rundy wiosennej beniaminek wycofał się z rozgrywek.

Mazovia Mińsk Mazowiecki – MKS Mławianka Mława 4:3 (1:2)

Mławianka: Jabłonowski – Abramczyk, Radziszewski, Komorowski, Wawrzyniak, Więckiewicz, Tomczak, Samluk, Masiak (73. Wodzyński), Wróblewski (77. Drzewiecki), Tuttas

XXXI kolejka: Łomianki – Pogoń 1:3, Ostrovia – Hutnik 1:0, Bug – Bzura 0:0, Przasnysz – Ciechanów 2:1, Unia – Wisła II 2:1, Dolcan – Delta 5:0, Ożarowianka – Pogoń II 1:3, Czarni – Błękitni 1:3, Łyse – Podlasie 0:3 – walkower, Mazovia – Mławianka 4:3