Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Po tej deklaracji burmistrz i większość wójtów odetchnęła z ulgą


Burmistrz Sławomir Kowalewski i siedmiu wójtów naszego powiatu prawdopodobnie odetchnęło wczoraj z ulgą. Dlaczego? Rządząca PiS, ustami prezesa Jarosława Kaczyńskiego zadeklarowała, że wycofuje się z zamiaru wprowadzenia dwukadencyjności już od najbliższych wyborów samorządowych w roku 2018.  

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Jak podaje Polska Agencja Prasowa Jarosław Kaczyński taką deklarację złożył na konferencji prasowej po spotkaniu z pełnomocnikami okręgowymi i regionalnymi partii ds. kampanii samorządowej. Dodał, pojawiają się też inne koncepcje, jednak każda z nich sprowadza się do tego, że wprowadzenie dwukadencyjności „nie wejdzie w trakcie tych wyborów”.

„Czy to oznacza, że rezygnujemy z tego przedsięwzięcia zmierzającego do tego, by oczyścić wiele samorządów, by dokonać zmian, by te grupy, które tam rządzą (…) niekiedy od już bardzo wielu lat, rekord to są 23 lata, w dalszym ciągu tam rządziły? Nie, chcemy to zmienić i chciałbym państwu powiedzieć, że to jest możliwe” – oświadczył Jarosław Kaczyński.

Tym samym przecięte zostały trwające od  ubiegłego roku spekulacje w tej kwestii. W naszym powiecie daje to możliwość kandydowania po raz kolejny burmistrzomi Sławomirowi Kowalewskiemu i siedmiu wójtom: Wiesławowi Zalewskiemu (Strzegowo), Janowi Wareckiemu (Wieczfnia Kościelna), Andrzejowi Wójcikowi (Radzanów), Wiesławowi Boczkowskiemu (Szydłowo),  Zbigniewowi Kleniewskiemu (Wiśniewo), Markowi Nitczyńskiemu (Szreńsk) i Jarosławowi Goschorskiemu (Lipowiec Kościelny). W skali kraju jest to ponad 1600 osób – wójtów, burmistrzów i prezydentów, którzy swój mandat sprawuję więcej niż dwie kadencje. W naszym powiecie najdłużej sprawującym mandat wójta pozostaje Wiesław Zalewski, wójt gminy Strzegowo, pełniący tę funkcję nieprzerwanie od 1990 r. Czy wszyscy nasi włodarze będą ubiegać się o reelekcję, okaże się już w przyszłym roku.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

19
KOMENTARZE

1500
Rap

On już wie ze wygra…wiadomo tam siedzą sami uczciwi ludzie

Barbara

Kowalewski sprawdził się, szanuje ludzi i widać, że dużo robi dla miasta. To niewdzięczna robota, więc nie widać chętnych na to stanowisko. Jakby wystartował, to mieszkańcy Mławy powinni zorganizować wielką fetę. Ja burmistrza do tego zachęcam. Bardzo dobrze, że chory pomysł rządzących upadł.

Jarząbek

Sprawdził się? Szanuje ludzi? których? – oponentów zwalcza i niszczy, nie potrafi z nimi dyskutować, uwielbia tylko lizusów, donosicieli i… bogatych Co takiego wielkiego zrobił? – darmową komunikację, za którą płaca wszyscy mieszkańcy i wszystkie zakłady pracy, aha wykonuje bardzo dużo różnorodnych projektów (oczywiście wydając nasze pieniądze, które lądują w niszczarkach, bo się albo przedawniają, albo nie zdają egzaminu, pozyskuje bardzo mało środków z zewnątrz na wykonanie różnych zadań, bo nie ma siły przebicia, wyzbywa się majątku miejskiego za bezcen (działki, przedsiębiorstwa), z naszych pieniędzy próbuje ratować niektóre prywatne firmy np. „Zacisze”, które i tak wiadomo, że się nie podniosą.… Czytaj więcej »

Skandal

Rozsprzeda wszystko, co tylko sie da. Opozycja nawet palcem u nogi nie kiwnie, by tego goscia powstrzymac. Teraz 2×5 lat, to spelnienie jego marzen. Tylko mieszkancy, niech znowu, za swoje pieniadze nie realizuja jego marzen i chorych ambicji.

Teflonowy burmistrz

Przepraszam, ze zapytam, ale musze. Czy jest pani Teflonowym urzednikiem UMM?

Skandal

Wielka fete na odejscie burmistrza zorganizowac, kto za ?

Danka

Panie Kowalewski to teraz kocha już pan PiS? Najpierw były cuda wianki na wigilii z posłanka później PiS było bardzo be kiedy pan tak zle wyrażal się na sporkaniu osiedlowym a teraz jak jest? Jestem bardo ciekawa. Jak choragieweczka ale czego po panu spodziewać się? Nie mam żadnych złudzeń.

Tylko ona jedyna

Typowy lewicowy osobnik.

lunatyk

Jakiego odpoczynku. Wasale z urzędu założą kaptury na głowę jak ku klux klan i wiśta wio do zrywania plakatów konkurentów i naklejania swojego. Przynosi to dobry rezultat. W każde wybory spotykam ich nocą.

Tylko ona jedyna

Dzialaja o 2 lub 3 nad ranem, zdarza sie czasami o 4.
Wsrod nich sa tez rasowi czysciciele skrzynek.

z bliska

Szanowny Panie Burmistrzu, cośik mi się wydaje że ta Pańska radość jest chyba przedwczesna, bo w 2018 przyjdzie czas na odpoczynek.

mławianka

Bardzo udane foto 😉

o_O

mzna dalej w tubę trąbić

Sss

Szkoda !!!!!

Ktoś...

Teraz więc, wszystko w rękach wyborców.
Mieszkańcy Mławy i nie tylko nie dajcie się w przyszłych wyborach samorządowych omamić i prze…ć obecnym radnym i włodarzom.
Głosujcie zgodnie z tym co podpowiada wam własne sumienie, a nie plakaty i gadki wyborcze, bo one są piękne i okrągłe, ale za nimi jest pustka

z bliska

MASZ 100% RACJI KTOŚ— teraz wszystko w rękach wyborców ???? tylko że ci nasi wyborcy, nie patrzą tylko na plakaty, a najwięcej informacji mają w mławskich kościołach, i p[o agitacji księży po mszy w te pędy lecą do lokali aby głosować i po drodze nie zapomnieć nazwisk, o których księżulo przypominał,

John

Prawo nie powinno działać wstecz. Dobra decyzja. Ponadto już wyobrażam sobie ten bajzel gdyby to przeszło…

Pytajacy ?

Wszystko sie może zdarzyć, nawet wtedy kiedy burmistrz myśli, że wygra następne wybory.

Uff

Urrrrratowaaaaani!!