Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Miłość jest bardzo silnym uzależnieniem. Spotkanie autorskie Moniki Sawickiej


Monika Sawicka, łódzka pisarka i dziennikarka opowiadała uczestnikom jej spotkania autorskiego w Mławie o różnych obliczach miłości. Nie były to oblicza wyidealizowane, bowiem spotkanie zatytułowane było „Miłość niejedno ma imię”. I rzeczywiście w opowieściach autorki pojawiły się zarówno te jasne strony tego uczucia, jak i historie tragiczne i traumatyczne.

KSP Mława nabór

– Ja piszę o miłości. Ale ta miłość, o której piszę, nie jest miłością z harlekinów. To miłość, która wymaga ogromnej mądrości. To miłość, która uczy – mówiła Monika Sawicka, autorka czternastu powieści. Swoją pierwszą napisaną powieść „Kruchość porcelany” traktowała jako formę terapii po osobistych przeżyciach. Potem wielokrotnie w jej twórczości pojawiają się wątki trudne, ale często spotykane w życiu. To m.in. problemy rodzinne o podłożu alkoholowym i przemoc. Pomimo tych tak trudnych tematów poruszanych przez autorkę, jej twórczość jest pogodna i optymistyczna.

Swoje spotkanie zakończyła opowieścią o trzech nieznajomych – Dostatku, Miłości i Pokoju. Jeżeli zaprosić ich we właściwej kolejności, w naszym życiu pojawią się wszyscy trzej. Takiej właśnie mądrości dobrego wyboru autorka życzyła uczestnikom spotkania.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz