Wkra zalała Wieczfnię, Strzegowo zdobyło Kuczbork

Tak się złożyło, że w dwudziestej trzeciej kolejce ligi okręgowej nasze zespoły rywalizowały w komplecie z rywalami z powiatu żuromińskiego. Bilans tych pojedynków był remisowy, nie zabrakło wygranej, remisu i porażki.

Gracze z Wieczfni Kościelnej podejmowali konkurentów z Bieżunia. Początek rywalizacji był dla podopiecznych Rafała Markiewicza udany – w 6. minucie Piotr Melchinkiewicz pokonał bramkarza Wkry  Kamila Gatyńskiego.

Niestety odpowiedź wicelidera ligi okręgowej okazała się bezlitosna. Już do przerwy prowadzili 3:1. Natomiast po zmianie stron dołożyli jeszcze cztery trafienia. Hattrickiem popisał się Michał Dzięgielewski.

Drużyna  ze Strzegowa pojawiła się w Kuczborku. Spotkanie z ostatnią w tabeli Borutą do łatwych nie należało, ale na szczęście w szeregach beniaminka wystąpił Maciej Warecki. Otworzył wynik meczu, a gdy Dariusz Borzym doprowadził do  wyrównania, ruszył na poszukiwanie drugiego trafienia. Cel osiągnął w 78. minucie. Dla GKS-u oznaczało to dopiero czwartą wygraną w sezonie.

Najlepszym bilansem spośród zespołów z powiatu mławskiego może się pochwalić Korona Szydłowo. Po słabej jesieni, w rundzie rewanżowej zawodnicy kierowani przez Włodzimierza Gorczycę prezentują się odrobinę lepiej – w siedmiu rozegranych spotkaniach zanotowali przynajmniej trzy zwycięstwa. W Żurominie czwartej wygranej nie było. Zacięte spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla gości strzelił, po zagraniu Piotra Karpińskiego, Kacper Małecki.

W następnej kolejce Strzegowo i Szydłowo wcielą się w rolę gospodarza, podejmując odpowiednio zespoły z Żuromina i Sochocina. Natomiast Wieczfnianka powalczy na wyjeździe z Soną Nowe Miasto.

Wkra Żuromin – Korona Szydłowo 1:1 (1:1)

Korona: Węgierski – Różycki, Karpiński, Kłos, Adamski (35. Jakubiak), Bartkowski, Głowacki, Tuporowskyj, Kacper Małecki, Bartnikowski, Podlewski

Boruta Kuczbork – GKS Strzegowo 1:2 (1:1)

GKS: Bońkowski – Gawryszewski, Jakubowski, Miszczyński, Lubiński (80. Kamiński), Wierzbicki, Lubański, M. Kruszewski, Cieśliński, Warecki, K. Kruszewski

Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna  – Wkra Bieżuń 1:7 (1:3)

Wieczfnianka: Sodoma – Sarnowski (18. Rutkowski), Palewski, Jankowski, Majewski, Dudziński (56. Kędzierski), Półkoszek (78. Żbikowski), Szmyt, Dziubiński, Kaczerski (72. Dąbkowski), Melchinkiewicz

Pozostałe wyniki XXIII kolejka: Żbik – Sona 0:0, Nadnarwianka – Ostrołęka 2:1, Makowianka – Iskra 2:2, Sochocin – Troszyn 2:1, Tęcza – Orzyc 1:2