Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Bariera na Polnej jak stała, tak stoi


Przez ponad dwa lata trwała zlecona przez urząd miasta przebudowa ulicy Polnej, mającej do tego czasu bezpośredni wyjazd na krajową „siódemkę”. Wyjazd ten sąsiadował z wyjazdem ze stojącej na gruncie prywatnym stacji paliw. Po zakończonym remoncie ulicy Polnej, na jej końcu stanęła  metalowa bariera. I tak stała się ona ulicą ślepą, bez wyjazdu na DK nr 7, co bądź co bądź, utrudnia życie mieszkańcom, którzy chcą, aby przywrócić bezpośredni wyjazd.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Ustawiona bariera to skutek uzgodnień projektu stałej organizacji ruchu pomiędzy urzędem miasta a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która administruje „siódemką”.

Według rzecznika prasowego urzędu miasta, podczas uzgadniania dokumentacji projektowej ratusz postulował utrzymanie wyjazdu, ostatecznie w opracowanym projekcie organizacji ruchu przyjął jednak warunki GDDKiA.

– Organizację ruchu ul. Polnej przygotowano w uzgodnieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (ze względu na połączenie dróg). GDDKiA zdecydowała o zamknięciu wlotu ul. Polnej w DK 7 wskazując istniejący, szeroki wlot ze stacji paliw. Mimo protestów miasta w 2009 roku (gdy przygotowywano dokumentację), GDDKiA utrzymała swoje stanowisko. W ramach realizacji przebudowy ul. Polnej wykonawca wyłoniony przez miasto był więc zobowiązany do wprowadzenia stałej organizacji ruchu z uwzględnieniem wskazań GDDKiA. Skrzyżowanie ulicy Polnej z drogą krajową DK nr 7 zostało zamknięte dla ruchu za pomocą bariery o długości 8,00 m, zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu z 28.12.2016r., opracowanej jako element dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: przebudowa ulicy Polnej w Mławie – informuje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

Na jednej z tegorocznych sesji rady miasta radny Janusz Wiśniewski w imieniu mieszkańców wystosował do burmistrza apel w sprawie przywrócenia wyjazdu z ulicy Polnej. Burmistrz obiecał zająć się tym tematem.

Inicjatywa jest rzecz jasna słuszna, nie tylko z punktu widzenia mieszkańców ulicy Polnej, lecz również innych kierowców, korzystających z nowo wyremontowanej drogi. Polna stanowi bowiem wygodny skrót do „siódemki”.

Trochę żartobliwie można jednak napisać, że sprawę oczywiście należało skierować do burmistrza, gdyż on zarządza ulicą, ale dodatkowo nie zawadziłoby powiadomić św. Judę Tadeusza i św. Ritę ( patroni od spraw beznadziejnych). Sytuacja burmistrza jest tu bowiem nieco skomplikowana. Nie tak dawno miejskie służby zgodziły się na zamknięcie ulicy Polnej, teraz mają uzgodnić przeciwne rozwiązanie. No, ale trzeba być optymistą. Póki co jednak, nowy asfalt biegnie aż do bariery, która jak stała tak i stoi. A życie biegnie bocznym torem. Właśnie dzięki stacji paliw.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

21
KOMENTARZE

1500
Xyz

Pan radny urzednik przespal budowe jak inna radna a teraz oczekuje gali jak bariere usuna takich mamy radnych

Ten

Będzie po problemie jak powstanie nowa obwodnica Mławy.

Mieszkaniec sztuk 1

Jak powstanie taka jak ta ktora jest to szkoda naszej kasy w ciechanowie potrafili zbudowac porzadne obwodnice i to w 3 lata

Radny Bezradny

Obwodnica już jest i żadne inne inwestycje nie są juz planowane. Ostatni etap został wlasnie oddany. Ja Radny Bezradny zatwierdzałem i zrealizowalem właśnie jej budowę. Dla dobra społeczeństwa przebiega przez stacje benzynową.

Andrzej

Ulica Polna po przebudowie nie stała się ulicą „ślepą”. Gdyby załączona fotografia został zrobiona kilka metrów wcześniej to wyraźnie widać że z ul. Polnej jest wjazd na stację paliw a z niej na drogę nr 7. To przejazd dla tych co dojadą do tego miejsca, ponieważ można wcześniej na wysokości zjazdu do „Farbexu” wjechać na stację. Na drogę jest więc wyjazd ale ograniczony do prawoskrętu i to jest zasadniczy problem dla niektórych rolników z ul. Polnej. Przed przebudową połączenie polnej z droga nr 7 było zjazdem z drogi gruntowej na drogę utwardzoną. Po przebudowie jest to już skrzyżowanie i niestety… Czytaj więcej »

And

Skoro ulica Polna przebiega przez stację benzynową to po co było kłaść asfalt na tych 100 m. od Farbexu? W takim przypadku to kasa wyrzucona dosłownie w błoto

Radny Bezradny

Ja Radny Bezradny, pobierający dietę oświadczam, że nikt mi nie powiedział o przepisach zabraniających sąsiadowania i zachodzenia na siebie dwóch skrzyżowań. Poza tym dział prawny w Naszym urzędzie milczał.

Z R ..

Tyle ze wyjazd z obiektu przydroznego to nie skrzyzowanie

Jarząbek

To po co te kolejne obiecanki bez pokrycia włodarza? – powtarza się jak zdarta płyta

JFK

To pisał jakis de… Czy zaklynacz rzeczywistości czlowieku. Z umm myslisz ze masz bande idjotow z drugiej strony ulica Polna miala wlot na 7 ke i byla utwardzona dzis zmieniono to w dziwaczny labirynt zaczynajacy sie spieprzonym radem wiedzie przez pofalowany asfalt i zapadajace studzienki a konczy sie zjazdem na teren obiektu przydroznego chyba prywatnego by ponownie włączyć sie do ruchu w druga strone trzeba przejechac przez stacje to moze o to chodzilo? kto to zatwierdzil kto odebral bo kto zaplacił to wiem

ramzes

Szkoda że Redakcja nie zainteresowała się tematem nierównej nawierzchni i pozapadanych studzienek na tej ulicy a tak jak Burmistrz, „obiecała zająć się tym tematem”.

HAUS (OFF) ART

ramzes sika w majtki

do hausa srausa

Kolejny internetowy zje*b. Jak Ci się udaje żyć bez mózgu?

Anonimowo

obrażasz własną matke

Radny Bezradny

Kolego, burmistrz cały czas kontroluje ulicę Polną i natychmiast się nią zajmie, kiedy zakończy się wypiętrzanie studzienek kanalizacyjnych. Ja Radny Bezradny zajmuje się na kazdej sesji kontrolą wydawanych pieniędzy społecznych i poddaje weryfikacji jakość wykonanych za nie prac. Przeciez biorę dietę. To czuwam.

Andrzej

Ruchem drogowym na drogach miejskich, gminnych i powiatowych zarządza Starosta a nie Burmistrz i to on zatwierdza projekty stałej organizacji ruchu. Ale tylko na tych drogach. Drogami wojewódzkim czyli w Mławie ul. Warszawską, Piłsudskiego i Gdyńską zarządza Marszałek Województwa Mazowieckiego Drogami krajowym, w tym drogą nr 7 – GDDKiA.

Z R ..

To widze ze wiesz lepiej od Pani rzecznik bo ta twierdzi ze to oni zarzadzaja i negocjuja. He he

Tylko ona jedyna

Dzieki wladzom miejskim, a szczegolnie obecnemu burmistrzowi mieszkancy Wolki sa odcieci od reszty miasta. Szopki, rezyserowane spotkania przez wladze na ul. Kolejowej tylko pogorszyly sprawe. Ciagle i falszywe zapewnienia wlodarza spowodowaly, ze ludzie nie maja ani wiaduktu, ani tunelu, ani kladki. Tylko obietnice, projekty za grube pieniadze, ktore i tak trafiaja do niszczarki za kilkaset zlotych, tak prezentuje sie rzeczywistosc mlawska, dzieki Miejskiemu Domowi Pobierania Podatkow i Niezaradnosci.

Z R ..

O przepraszam oczyszczalnia bedzie a rachunek o 60 wyższy
Wiwat król
Wiwat radni

Think more

Burmistrz „OBIECAŁ”… stara śpiewka burmistrza. Dużo tych obiecanek, a wybory tuż tuż.
Czy nasz burmistrz zdąży z realizacją tych obiecanek?

HAUS (OFF) ART

Think more…co ty wiesz w nogach śpisz:D