Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Zimno jak diabli, a ty stoisz jak parasol


O tym, że Mławska Komunikacja Miejska (tak zresztą jak wszystkie miejskie komunikacje) kursuje w innych godzinach w dni robocze i w dni świąteczne, wiedzą wszyscy jej użytkownicy. To zresztą można przeczytać na rozkładzie jazdy umieszczonym ma przystanku.

KSP Mława nabór

Kłopot zaczyna się w momencie, kiedy trzeba zgadnąć czy np. taki 2. maj jest świętem czy też nie. Przecież w kalendarzu widnieje czarna kartka. A bardzo duży kłopot mają ci, którzy w takim dniu muszą dotrzeć gdzieś autobusem na określoną godzinę.

Długi majowy weekend nie przyniósł nam ciepłej  i słonecznej pogody. Nie dla wszystkich był też wolnym od pracy bądź codziennych obowiązków. We wtorek 2 maja rano jedna z mieszkanek Zatorza, która zachorowała musiała dotrzeć do lekarza. Wyszła więc do autobusu linii A, który w dniu roboczym wyrusza z przystanku na Batorego o 8:33. Tam kilka osób już oczekiwało na przystanku. Było zimno. Nawet ci, którzy długo czekali na autobus linii B, obecnie przeszli na przestanek linii A licząc na jego przyjazd. Było kilka osób starszych, matka z dzieckiem w wózku. Na przystanku nie było żadnej dodatkowej informacji oprócz rozkładu jazdy.

– Zimno jak diabli, a tu stoisz jak parasol na przystanku. Po kilku minutach bezskutecznego oczekiwania na autobus musiałam zamówić taksówkę. Pewnie autobus jeździł według świątecznego rozkładu, ale o tym nie było żadnej informacji. Nie pisały o tym media, nie było informacji na przystankach ani na stronie urzędu miasta. Kto mi zwróci koszty przejazdu taksówką? – konkluduje mieszkanka Zatorza.

Jak dobrze wiemy 2. maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Choć jest to święto, nie jest to dzień wolny od pracy, a w tym roku dodatkowo przypadał we wtorek. Dlaczego więc autobusy nie kursowały tak jak w dni robocze? Trudno odgadnąć. Pewne jest jednak, że informacja o sposobie ich kursowania powinna dotrzeć od urzędu miasta do mieszkańców. Ale nie dotarła.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

23 - liczba komentarzy w artykule "Zimno jak diabli, a ty stoisz jak parasol"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
zuza
Gość
jest jeszcze inny znaczący problem, a dokładniej nazwa przystanku, napis jest zbyt mały i ustawiony prostopadle do ulicy, w dużych miastach napis jest na tyle duży żeby każdy mógł spokojnie przeczytać go siedząc w autobusie, i tu ważna sprawa jest ustawiony równolegle do linii krawężnika. na samej tablicy jest spory mętlik, wielki pajęczak z rozrysowanymi liniami tras, do tego tabelka rozpisana ciurkiem, to nie jest czytelne. Mapka przydaje się, rozpiska dokładnych godzin też może być przydatna, ale poza tym powinny być czytelne rozpiski np takie jak w wawie. Duży napis z nazwą przystanku jest ważny, nie każdy pochodzi z Mławy,… Czytaj więcej »
Jarząbek
Gość

Zamieście informację, że od 15 czerwca bieżącego roku do 15 sierpnia MKM będzie kursować jak w niedziele i święta. Jeżdżący sporadycznie MKM mogą tego nie wiedzieć, a dojeżdżający do pracy może zechcą się wypowiedzieć na ten temat, bo podejrzewam, że ta sprawa ich bulwersuje.
Niech ludziska pracujący i dojeżdżający MKM biorą 2 miesiące urlopu, albo niech wstają wcześniej i zasuwają do pracy piueszo. Podobno są wakacje

olek
Gość

Ciekawe czy o tych działaniach wie Centrala w Warszawie

zigi
Gość

działania przewoźnika poniżej krytyki

zigi
Gość

Działania przewoźnika poniżej krytyki.

wpDiscuz