Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kupimy twoje auto
Logo

Zimno jak diabli, a ty stoisz jak parasol


O tym, że Mławska Komunikacja Miejska (tak zresztą jak wszystkie miejskie komunikacje) kursuje w innych godzinach w dni robocze i w dni świąteczne, wiedzą wszyscy jej użytkownicy. To zresztą można przeczytać na rozkładzie jazdy umieszczonym ma przystanku.

Kłopot zaczyna się w momencie, kiedy trzeba zgadnąć czy np. taki 2. maj jest świętem czy też nie. Przecież w kalendarzu widnieje czarna kartka. A bardzo duży kłopot mają ci, którzy w takim dniu muszą dotrzeć gdzieś autobusem na określoną godzinę.

Długi majowy weekend nie przyniósł nam ciepłej  i słonecznej pogody. Nie dla wszystkich był też wolnym od pracy bądź codziennych obowiązków. We wtorek 2 maja rano jedna z mieszkanek Zatorza, która zachorowała musiała dotrzeć do lekarza. Wyszła więc do autobusu linii A, który w dniu roboczym wyrusza z przystanku na Batorego o 8:33. Tam kilka osób już oczekiwało na przystanku. Było zimno. Nawet ci, którzy długo czekali na autobus linii B, obecnie przeszli na przestanek linii A licząc na jego przyjazd. Było kilka osób starszych, matka z dzieckiem w wózku. Na przystanku nie było żadnej dodatkowej informacji oprócz rozkładu jazdy.

– Zimno jak diabli, a tu stoisz jak parasol na przystanku. Po kilku minutach bezskutecznego oczekiwania na autobus musiałam zamówić taksówkę. Pewnie autobus jeździł według świątecznego rozkładu, ale o tym nie było żadnej informacji. Nie pisały o tym media, nie było informacji na przystankach ani na stronie urzędu miasta. Kto mi zwróci koszty przejazdu taksówką? – konkluduje mieszkanka Zatorza.

Jak dobrze wiemy 2. maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Choć jest to święto, nie jest to dzień wolny od pracy, a w tym roku dodatkowo przypadał we wtorek. Dlaczego więc autobusy nie kursowały tak jak w dni robocze? Trudno odgadnąć. Pewne jest jednak, że informacja o sposobie ich kursowania powinna dotrzeć od urzędu miasta do mieszkańców. Ale nie dotarła.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

21 - liczba komentarzy w artykule "Zimno jak diabli, a ty stoisz jak parasol"

avatar
888
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
olek
Gość

Ciekawe czy o tych działaniach wie Centrala w Warszawie

zigi
Gość

działania przewoźnika poniżej krytyki

zigi
Gość

Działania przewoźnika poniżej krytyki.

z bliska
Gość

Na bardzo wielu przystankach ciągle widzę te stojące parasole i czekające na autobusy MKM, nawet w deszczu na wielu przystankach są ławeczki, lub wiaty,—–dlaczego nie na wszystkich przystankach???? może Pani rzecznik Ratusza odpowie, czas się obudzić z zimowego snu, wszak to już wiosna, i prześledzić komentarze mławskich portali, i zainteresować się sprawami którymi żyją mławianie.

Jarząbek
Gość

To prawda, na wielu bardzo obleganych przystankach nie ma nawet kawałka ławki, nie wspominając o wiatach, a powinno to być na każdym miejskim przystanku, tak przynajmniej obiecywał burmistrz, ale widocznie do wyborów zostało jeszcze trochę czasu, a więc niech wyborcy postoją i poczekają na wietrze schronieni za słupkiem przystankowym (gorsze warunki jak za starą stodołą), w deszczu pod parasolem

xyz
Gość

Podróżnik, to nie podnosząca się podłoga lecz latający dywan. Prawdopodobnie ktoś przywiózł do z Chin. Ciekawe kto ?

wpDiscuz