Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
fiołek alpejski kącik kreatywny codziennik inspiruje
Logo

Kierowca busa z wypadku pod Pawłowem na wolności


Sąd Okręgowy w Płocku uchylił postanowienie o tymczasowym aresztowaniu kierowcy busa z wypadku pod Pawłowem. Tym samym sąd uwzględnił zażalenie złożone przez obrońcę sześćdziesięcioletniego letniego mieszkańca Żuromina, który kierował busem podczas wypadku, na skutek którego śmierć poniosło pięć osób. Postanowienie o tymczasowym aresztowaniu wydał mławski sąd na wniosek prokuratury. Mężczyzna pozostawał w areszcie od 1. kwietnia.

cdziennik_inspiruje

– Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie kierowcy przede wszystkim ze względu na zagrożenie surową karą, a w związku z tym obawą utrudniania postępowania – podaje Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie.

Mławska prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut z art. 177 § 2 KK. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat. Kierowca złożył wyjaśnienia i przyznał się do czynu. Trwają dalsze czynności prokuratury w tej sprawie, m.in.  zlecone zostało sporządzenie opinii biegłych z zakresu ruchu drogowego i techniki samochodowej.

Sąd Okręgowy w Płocku postanowieniem z dnia 28 kwietnia uchylił postanowienie Sądu Rejonowego w Mławie z dnia 1 kwietnia o tymczasowym aresztowaniu kierowcy busa.

– W ocenie sądu odwoławczego w takiej sytuacji nie ma żadnych podstaw by stosować wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy, jakim jest tymczasowe aresztowanie. Mało tego, określona w art. 249 par. 1 kpk przesłanka ogólna (wykazanie dowodowe przestępstwa) odnosi się do wszystkich środków zapobiegawczych, a nie tylko do tymczasowego aresztowania. Brak dostatecznych dowodów popełnienia zarzuconego przestępstwa nie pozwala zatem na stosowanie również nieizolacyjnych środków zapobiegawczych, w tym dozoru policji czy poręczenia, o które wnosił skarżący – informuje Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Płocku SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

Do wypadku doszło 27 marca br. na drodze wojewódzkiej nr 544 w okolicach miejscowości Pawłowo. Kierowca busa Opel Vivaro z przyczepą, wyprzedzał jadącego rowerzystę. Podczas tego manewru zderzył się z samochodem ciężarowym Scania. W wyniku zderzenia pojazdów na miejscu zginęło 5 osób – pasażerów busa, a 4 zostały ranne, w tym jedna lekko. Zarówno kierowca busa jak i TiR-a byli trzeźwi.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz