Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

W marcu skończyła się umowa, ale czy skończy się działalność sortowni węgla?


Z końcem marca wygasła umowa, zawarta pomiędzy spółką PKP Cargo a firmą KTK z Gdańska, prowadzącą na wynajętym od PKP terenie uciążliwą dla mieszkańców działalność, polegającą na sortowaniu przywożonego transportem kolejowym węgla. Dotychczasowe działania administracyjne burmistrza i innych instytucji, aby KTK zaprzestało szkodzącej mieszkańcom działalności do tej pory były bezskuteczne.

Wczoraj Mławę odwiedziła dyrekcja oddziału gospodarki nieruchomościami PKP, która wraz z władzami miasta zwizytowała teren sortowni węgla. Oddział gospodarki nieruchomościami, nie jest jednak stroną podpisującą umowę wynajmu terenu. W tej kwestii władna jest jedna z kolejowych spółek – PKP Cargo. Przedstawiciele tej spółki mają przyjechać do Mławy w najbliższy piątek 28 kwietnia. Władze miasta zamierzają argumentować i przekonywać, aby umowa nie została przedłużona.

– Dotychczasowa umowa wygasła 31 marca br. KTK bezumownie korzysta z tego terenu. Tu jednak decydować nie może miasto, ale wyłącznie właściciel. Wspólnie dyrekcją oddziału gospodarki nieruchomościami zmierzamy do tego, żeby przekonać PKP Cargo do nie przedłużania umowy. Mamy wiele argumentów. Jesteśmy zdeterminowani, żeby tę uciążliwość powstrzymać. Nie chcemy działalności tej firmy w naszym mieście – mówił burmistrz Sławomir Kowalewski na wczorajszej sesji rady miasta.

Tak więc, być może już w najbliższy piątek padnie jakaś deklaracja ze strony właściciela terenu, co do przyszłości i istnienia sortowni węgla w naszym mieście.

O szkodliwym dla mieszkańców i otoczenia oddziaływaniu pyłu węglowego pisaliśmy już wielokrotnie. Mieszkańcy od ponad dwóch lat walczą o swoje prawa, zgłaszając problem wszystkim możliwym instytucjom, które powinny tym rodzajem uciążliwości zająć się z urzędu. Wszystkie dotychczasowe działania podejmowane przez burmistrza i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nie doprowadziły ani do ograniczenia emisji szkodliwego pyłu, ani tym bardziej do zamknięcia sortowni.

JK

Zobacz także:

Czarna sobota na Wólce

Zatorze jest zdesperowane, burmistrz bezradny

Rzeka czarnej wody na Batorego

Działalność sortowni węgla na Wólce będzie zawieszona

Na Wólce nawet śnieg jest czarny

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

8 - liczba komentarzy w artykule "W marcu skończyła się umowa, ale czy skończy się działalność sortowni węgla?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
zatorze
Gość

Pisma i petycje pani radnej Pszczółkowskiej do Inspektora Środowiska poskutkowały. Sama widziałam cały plik dokumentów u niej.

Zbych
Gość

I na pewno nie jest to zasługa burmistrza

Zbych
Gość

Już wszystko jasne .Cargo ściąga kontenery czyli nie zamierza przedłużać umowy.

Piotr
Gość

Przepraszam bardzo, czy ktoś kiedykolwiek widział Kowalewskiego na Batorego w sprawie spalarni? Pani Urszulo, nie tędy droga do ratusza !

lxt
Gość

Może lepiej się zastanowić co bardziej szkodzi – sortownia czy ruch tranzytowy ul. Batalionów Chłopskich. Przy takim natężeniu samochodów ciężarowych tylko czekać aż wydarzy się tam nieszczęście.

wpDiscuz