Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Możecie dostać pieniądze na budowę osiedlowego ogrodu!


fot. Pixabay

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza mieszkańców Mławy do udziału w III edycji ogólnopolskiego projektu grantowego „Zielona Ławeczka”. Minimum pięcioosobowe zespoły sąsiedzkie mogą otrzymać pieniądze na rewitalizację zaniedbanych lub niezagospodarowanych zakątków osiedli.

Naszym celem od początku jest zazielenianie polskich miast poprzez tworzenie dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można przysiąść, odpocząć, spotkać się z sąsiadami. Co ważne, ogrody tworzone są z inicjatywy samych mieszkańców, według ich pomysłów i ich własnymi rękami” – informuje zarząd Fundacji Banku Ochrony Środowiska. O środki na rewitalizację i zagospodarowanie fragmentu osiedla mogą się ubiegać zespoły sąsiedzkie (minimum pięcioosobowe). Trzeba się zarejestrować na stronie internetowej  i przygotować projekt przebudowy danego terenu (przeprowadzając przy tym konsultacje w lokalnej społeczności). Grupa sąsiedzka ma szansę otrzymać grant pieniężny wraz z nagrodą rzeczową – ławką parkową – o łącznej wartości 1200 zł. Następnie już we własnym zakresie urządza nowy, zielony zakątek. Uwaga: ostateczny termin rejestracji upływa 30 kwietnia 2017 r.!

W poprzednich edycjach „Zielonej Ławeczki” Fundacja Banku Ochrony Środowiska przeznaczyła na rewitalizację terenów osiedlowych 60 tys. zł, dzięki czemu powstało 50 miniogrodów. „Wszystkie stanowią chlubę mieszkańców, którzy pielęgnują je, starają się upiększać oraz rozwijać. Społeczności sąsiedzkie coraz częściej chcą być odpowiedzialne za otoczenie, w którym żyją. Zależy im na czystej, ładnej i zdrowej okolicy” – podkreśla zarząd fundacji. Więcej informacji na temat projektu oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.zielonalaweczka.pl.

źródło: KN/UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz